Szef węgierskiego MSZ: Ten rok zdecyduje o przyszłości Węgier

W rozmowie z węgierską agencją prasową MTI, Minister Spraw Zagranicznych i Handlu Péter Szijjártó podkreślał, że w najbliższym roku będą decydować się rzeczy ważne przyszłości. Minister miał na myśli kryzys migracyjny oraz spory toczone przez Węgry z Brukselą.

Do tej pory udawało nam się skutecznie chronić Węgry przed nielegalną imigracją – podkreślał w rozmowie minister Péter Szijjártó – Nie możemy jednak usiąść i odpoczywać. Musimy być jeszcze bardziej czujni i odważni, ponieważ spodziewać należy się kolejnych ataków na Węgry.

W opinii Szijjártó spodziewać należy się ataków ,,biurokratów z Brukseli” i ludzi związanych z miliarderem ,,Georgem Sorosa”, którzy dążą do propagowania szerokiej imigracji do Europy.

Dlatego w jego opinii Węgrzy jako naród powinni działać w zjednoczeniu – Dzięki wsparciu Węgrów walczymy ze stalową determinacją podkreślał.

Zdaniem polityka w najbliższym roku zdecyduje się to, czy Węgrów będą nadal krajem etnicznie zamieszkiwanym przez Węgrów.

W tych wypowiedziach można zauważyć podtekst związany ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, które odbędą się na wiosnę.

Łukasz Religa

Fot: Ministerstwo Rozwoju

Na zdjęciu obecny premier Polski Mateusz Morawiecki z ministrem Szijjártó