Który model suszarki do rąk jest najbardziej ekonomiczny?

Kieszeniowa suszarka do rąk Dyson Airblade AB14 jest bardzo trwałym i wydajnym urządzeniem o przemyślanej konstrukcji, które sprawdzi się w obiektach o bardzo dużym przepływie ludzi, np. stacje paliw, lokale gastronomiczne, szpitale, itd. Maszyna ta została wykonana z najlepszych materiałów. Zastosowano w niej wytrzymały poliwęglan ABS, który charakteryzuje się wysoka trwałością nie tylko na czynniki fizyczne, ale też chemiczne. Dyson Airblade posiada atest zgodności z normami bezpieczeństwa sanitarnego w ramach systemu HACCP na potrzeby przemysłu spożywczego i gorzelniczego.

Silnik Dyson

Suszarka wyposażona jest w cyfrowy silnik Dyson, który jest jednym z najmniejszych na świecie zintegrowanych silników o mocy 1600W. Urządzenie potrafi zassać do 30 litrów powietrza w każdej sekundzie. Silnik cechuje się dużą ekonomicznością i wysoką trwałością. Ponadto może osiągnąć prędkość 90 tys. jednostek na minutę, ponieważ generuje impulsy cyfrowe z częstotliwością 6000 jednostek na sekundę. Wewnątrz maszyny zamontowane są tylko trzy ruchome części, dzięki czemu ryzyko awarii jest mocno zminimalizowane, a jeżeli już się wydarzy, wymiana zepsutych elementów nie jest problematyczna. Wewnątrz nie są zamontowane żadne elementy odpowiadające za grzanie. Żeby silnik mógł być tak zaawansowany, a jednocześnie trwały i wydajny, prace trwały nad nim aż 7 lat.

Higiena

W wyniku zastosowania filtra HEPA zatrzymującego 99,9% bakterii i wirusów, które mogłyby dostać się z powietrza do urządzenia, suszenie rąk odbywa się niezanieczyszczonym powietrzem. Kratka osłaniająca ma za zadanie zatrzymywać większe zanieczyszczenia, warstwa filcu zbiera włókna i kłaczki, a wielowarstwowy filtr wyłapuje najdrobniejsze cząsteczki o wielkości 0,1 mikrona. Gdyby tego było mało, urządzenie pokryte jest powłoką antybakteryjną, a użytkowanie odbywa się bezdotykowo. Cechy te sprawiają, że jest to jedyna suszarka spełniająca kryteria protokołu NSF P335. Większość z dostępnych na rynku suszarek nie jest wyposażona w filtry do czyszczenia powietrza.

Akustyka

Suszarka Dyson AB14 ma poziom głośności równy 82db i z wynikiem tym jest cichszym o 50% urządzeniem od początkowego modelu Dyson Airblade. Zaawansowana technologia sprawia, że w każdej sekundzie wydmuchiwane jest do 35 litrów powietrza z prędkością 690 km/h, przez dwie szczeliny o szerokości 0,4 mm. Jest to bardzo zadziwiające, ale wspomnieć trzeba jeszcze, że inżynierowie zdołali dodatkowo zredukować dźwięk wytwarzany przez strumień powietrza. Osiągnęli to poprzez zaprojektowanie nowego kształtu szczelin bez straty na szybkości suszenia, które w dalszym ciągu trwa 10 sekund.

Koszty eksploatacji i wpływ na środowisko

Koszty eksploatacji suszarki są do 69% niższe w porównaniu do urządzeń innych producentów i do 97% niż w przypadku używania ręczników papierowych. Jest to możliwe dzięki szybkiemu suszeniu i braku elementów grzewczych. Dyson Airblade AB14 ma mniejszy wpływ na środowisko pod względem emisji dwutlenku węgla niż jakakolwiek inna metoda suszenia dłoni.

Pełna specyfikacja na stronie sklepu: https://higieniczny.pl/suszarka-do-rak-dyson-airblade-ab14-biala.html.