Węgrzy zdominowali konkurs rzutu młotem

W sesji przedpołudniowej pierwszego dnia Mistrzostw Europy U23 odbyły się kwalifikacje do konkursu rzutu młotem. Fenomenalnie wypadli w niej reprezentanci Węgier, którzy można powiedzieć zdominowali ten konkurs.

Sesję kwalifikacyjną wygrał Pásztor Bence, któremu udało się rzucić młotem na odległość 70.22. Drugi w tych zawodach był drugi z reprezentantów Węgier Halász Bence z wynikiem 70.14. Trzeci Hiszpan Blanko Miguel Alberto uzyskał tylko 68.59 metra. Wszystko wskazuje na to, że jutro w finale zobaczymy rywalizację o złoty medal pomiędzy reprezentantami Węgier. Zakwalifikować nie udało się już niestety trzeciemu z Węgrów Horváthowi Bálinowi (60.85 metra). W tej konkurencji swojego reprezentanta nie wystawili gospodarze Mistrzostwa Polacy. Zachęcamy zatem naszych polskich czytelników do kibicowania Węgrom.

Finał rzutu młotem zaplanowany jest na godzinę 17:42 w piątek.

Kwalifikacji nie przeszedł również w konkursie biegu na 100 metrów Daniel Szabo, który w swoim biegu zajął przedostatnie 6 miejsce, przez co nie miał większych szans na zakwalifikowanie się do kolejnej rundy.

Dzisiaj odbędzie się tylko jeden finał – biegu na 10000 metrów, w którym Węgry reprezentować będzie Bicsák Bence, któremu zdarza się startować również w triatlonach.

Gospodarzem Mistrzostw Europy do lat 23 jest Bydgoszcz.

Łukasz Religa

Zobacz też Węgrów na ceremonii otwarcia – Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy U23