Orban dla radia: „węgierskie Węgry i europejska Europa”

„Czego chcemy to węgierskie Węgry i europejska Europa” powiedział dzisiejszego poranka w radiu Kossuth Lajos, premier Węgier Viktor Orban.

Nawiązał tym samym do stanowiska Komisji Europejskiej, która chce wszcząć postępowanie w sprawie odmowy Węgier uczestnictwa w ogólnounijnym procesie relokacyjnym imigrantów. „Węgrzy zaznaczyli jasno, że nie chcą żadnych nielegalnych imigrantów”- powiedział w radiu.

„Nie będziemy uczestniczyć w eksperymentach, dążących do zmiany Węgier czy Europy, w której europejska tradycja kulturowa zostanie odrzucona na dalszy plan, a zastąpi ją mieszanina innych kultur, religii i światopoglądów, pozwalających wejść masom bez żadnej kontroli.” – dodał. „Niemcom, Francji czy Włochom nie można odmówić prawa do poddawania się takim eksperymentom, ale prosimy ich o nie obligowanie  nas aby podążać za ich śladami”. Jak stwierdził węgierski premier, „Nikt nie może zmusić Węgier”.

Zdaniem Orbana rekordowy udział w ostatniej ogólnokrajowej publicznej ocenie rządu świadczy o tym, że „cały naród szuka sposobów dla wsparcia stanowiska o odmowie wjazdu dla ludzi o innej kulturze czy odmiennej cywilizacji”.

źródło” Hungary Today

Magdalena Chudy

Fot: © European Union 2017 – Source : EP.