24 kwietnia, 2024

Zhou jest szybszy niż Verstappen, podczas gdy Mercedes ma kłopoty

Zhou Guanyu z Alfy Romeo pokonał Maxa Verstappena i poprowadził drugi dzień przedsezonowych testów Formuły 1 2023, ponieważ Mercedes doznał awarii mechanicznej spowodowanej awarią układu hydraulicznego.

Po przejęciu popołudniowej sesji od kolegi z drużyny, Sergio Péreza, Verstappen natychmiast rozjaśnił harmonogram swoim Red Bullem RB19 i wywalczył pole position z czasem 1,31,650 na oponach C3.

Mistrz świata, który również spędził cały dzień otwarcia jazdy testowej Red Bulla w czwartek, wyprzedził swój program testowy, ponieważ niektórzy zawodnicy nie skupili się na trwałych osiągach aż do ostatniej godziny dnia.

Na 30 minut przed końcem Zhou, który spędził cały dzień w Alfie Romeo C43, założył komplet opon C5 i osiągnął 1m 31,610s, pokonując Verstappena o 0,040s.

Mercedes przegapił ostatnie 90 minut akcji na torze, ponieważ George Russell doznał awarii hydraulicznej, w wyniku której utknął na czwartym biegu i uruchomił jedyną czerwoną flagę związaną z wypadkiem.

Mercedes utknął na 98 okrążeniach na cały dzień, a Russell dodał 26 do 72 okrążeń Lewisa Hamiltona od rana, gdy zespół badał problem i siedział pod koniec popołudniowej sesji.

Fernando Alonso umieścił swojego Astona Martina na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej z okrążeniem 1m 32,205sek na oponach C3, kończąc drugi dzień testów samotnie z kontuzją kolegi z drużyny Lance’a Strolla.

Debiutant F1 Nyck de Vries był kolejnym kierowcą, który pod koniec dnia wypróbował miękkie mieszanki i zajął czwarte miejsce na oponach C4 z AlphaTauri.

Nico Hulkenberg przesunął Haasa na piąte miejsce, również wspomagany przez serię opon C4, aby przesunąć piątkowego poranka Carlosa Sainza na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Ferrari.

Logan Sargeant zaimponował Williamsowi przed jego debiutanckim sezonem w Formule 1, przejeżdżając 154 okrążenia – najwięcej ze wszystkich kierowców w piątek – i zajął siódme miejsce przed siostrą Ferrari, Charlesem Leclercem, który spędził popołudnie głównie na symulacji wyścigu.

READ  Zmieniono datę rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Katarze 2022, ponieważ FIFA pozwala gospodarzom na grę jako pierwsi

Oscar Piastri, nowy nabytek McLarena, zajął dziewiąte miejsce pomimo obaw zespołu o MCL60, a jego kolega z zespołu Lando Norris zajął 16. miejsce w porannej sesji.

Alpejski duet Pierre Gasly na 11. miejscu i Esteban Ocon na 13. miejscu podzielili się na Kevinie Magnussenie z Haasa w ogólnych czasach, wyprzedzając duet Mercedesa, który podzielił się na Perezie Red Bulla.

Ostatnie 15 minut obu sesji wykorzystano na procedury kontroli wyścigu, ale w sesji popołudniowej Williams i Alfa Romeo zdawały się nękać dwa problemy mechaniczne.

Sargeant wyskoczył z alei serwisowej Williamsa z powodu usterki elektrycznej, którą zespół testował, podczas gdy Cho został wyciągnięty z wyjścia z boksu przez mechanika Alfy Romeo po problemie z silnikiem.

Test przedsezonowy 2023 F1 w Bahrajnie kończy się w sobotę.