18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zespoły rządu powiatu Putnam z Polonią na rzecz uchodźców ukraińskich

CARMEL – Rząd okręgu Putnam współpracuje z członkami Polonii, aby wysyłać żywność, zaopatrzenie, lekarstwa i darowizny pieniężne, aby pomóc milionom ukraińskich uchodźców, którzy szukali schronienia w Polsce.

Weekendowa zbiórka z okazji Dnia Matki odbędzie się od 6 maja do niedzieli 8 maja w Palatine Centre na 39 Seminary Hill Road w Carmel.

Ponad 4 miliony ludzi uciekło z Ukrainy przed okrucieństwem sił rosyjskich.

„Nie możemy siedzieć i patrzeć, jak kraj jest niszczony, jego obywatele są przesiedlani i nie udzielają pomocy” – powiedziała dyrektor hrabstwa Mariellen Odell. „Polska robi swoją część. Mieszkańcy powiatu Putnam też chcą pomóc.

W dzielnicy a Stronie internetowej Pokazuje, czego potrzebujesz, połączenia z zaopatrzeniem medycznym, gdzie przekazać pieniądze i jak poświęcić swój czas na wolontariat.

Sylvia Vozczyk z Mahobaku w Polsce i jej sąsiadka, Carolina Jaba, wcześniej pomagały w zbieraniu zapasów na akcję zaopatrzeniową swojego przyjaciela. Krótko po wybuchu wojny uchodźcom wysłano pudełko zawierające 600 funtów pieluch, odżywek, lekarstw i artykułów higienicznych. Udało im się znaleźć firmę, która zapłaciła za pudełko wysłane samolotem.

„Korzystanie z sieci hrabstwa i megafonu władz okręgowych daje szansę na wiele dobrego” – powiedział Neil Sullivan, przewodniczący legislatury hrabstwa.

„Bardzo trudno jest zobaczyć z daleka” – powiedział Wójcick. „Polacy otworzyli swoje domy dla Ukraińców. Oni są uchodźcami, karmią ich, próbują wprowadzić dzieci do szkół. To nie tydzień czy dwa. To potrwa bardzo długo. ”

Zastępcy szeryfa pomogą w jakikolwiek sposób w weekendowej operacji zbierania ”- powiedział szeryf Kevin McKenville.

READ  Kolejny tytuł mistrza Polski Piotra Żyły! Dwukrotnie trafiony na wzgórze!