3 lipca, 2024

Zawodnik Mavs Luka Doncic narzeka na sędziów po faulu w trzecim meczu

DALLAS — Luka Doncic patrzył na sędziego z irytacją i niedowierzaniem po tym, jak został odgwizdany za szósty faul, a następnie odwrócił głowę w stronę ławki rezerwowych Dallas Mavericks, prosząc o odwołanie od decyzji.

Po przejrzeniu powtórek wyzwanie uznano za nieudane, w wyniku czego Doncić znalazł się na ławce rezerwowych w ostatnich 4 minutach i 12 sekundach trzeciego meczu finałów NBA.

Dallas, które na początku czwartej kwarty traciło 21 punktów, zmniejszyło przewagę do trzech punktów po wykluczeniu Doncicia. Bezradnie patrzył, jak przewaga Mavs spadła po środowej porażce 106:99 z Boston Celtics na stadionie American Airlines Center, co postawiło Dallas na skraju upadku.

Doncić, który spalił faul po raz pierwszy w 48 meczach play-off, został ukarany czterema faulami w czwartej kwarcie.

„Nie mogliśmy grać fizycznie” – powiedział Doncic zapytany o sędziowanie. „Nie wiem. Nie chcę nic mówić”.

„Wiesz, sześć fauli w finałach NBA, w zasadzie taki jestem” – powiedział Doncic z dłonią do góry. „No dalej, stary. Bądź lepszy”.

Sędziowie nie byli jedynym powodem frustracji Doncicia.

Zaczął mocno, oddając pięć z pierwszych siedmiu strzałów z podłogi, po czym Mavs wyszli na 13-punktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie, ale przez większą część meczu walczył w ataku. Doncic zakończył mecz z 27 punktami, trafiając 11 z 27 celnych strzałów.

Celtics nieustannie ścigają Doncica w obronie, ponieważ gwiazdor Mavs leczy kontuzję klatki piersiowej, której doznał w pierwszym meczu, a przez większość sezonu gra na prawym kolanie. Według danych ESPN Stats & Information Boston zdobył 16 punktów, trafiając 6 z 15 celnych strzałów, a Doncić był głównym obrońcą. Celtics również spisali się nieźle, penetrując Doncicia i zmuszając obronę Dallas do strat.

READ  Kupujący, sprzedawcy i gracze do obejrzenia

„Z pewnością ma strzał w dziesiątkę” – powiedział trener Mavs Jason Kidd. „Musi być w stanie strzec i rozumieć, że jesteśmy po to, aby go chronić i pomagać, jeśli zostanie pokonany. Znów dźwiga ciężar ofensywy. Wystawiają go na każde wyzwanie. móc grać w grę, w której może polegać na ataku i pozwolić innym dźwigać ciężar.” „

Obrońca Mavs Kyrie Irving, który przetrwał obie porażki w Bostonie i otworzył serię, otrząsnął się z mini kryzysu z 35 punktami, trafiając 13 z 28 celnych trafień.

Pozostali Mavowie łącznie zdobyli zaledwie 37 punktów, a Kidd w desperackim poszukiwaniu współpracowników zwiększył liczbę zawodników do 11.

Dallas było bliskie wyniku 20-2, kiedy Doncic został odgwizdany za swój szósty faul po próbie trafienia lewym skrzydłem gwiazdy Bostonu Jaylena Browna. Stało się to zaledwie 26 sekund po piątym faulu Doncicia, który został odgwizdany, gdy ten zderzył się z Brownem podczas obrony puntu.

Doncić wyraził swoje obawy sędziom po tych dwóch telefonach, podobnie jak robił to przy kilku innych okazjach w trakcie meczu.

„Musisz tylko pozwolić mu trochę odetchnąć” – powiedział Irving, zapytany o wiadomość, którą wysłał po meczu swojemu koledze. „Wyzwól ludzkie emocje. Po prostu go przytul. To wszystko, stary. Łatwo jest po prostu wskazać go palcem i powiedzieć: «Możesz być lepszy». Łatwo to powiedzieć i myślę, że on o tym wie, ale tak, ciągle powtarza, że ​​ja go wspieram, wszyscy go wspieramy.

Dallas stoi teraz przed trudnymi przeciwnościami. W serii play-off zespoły mają bilans 0-156 po przewadze 3-0 w historii NBA.

„To się nie skończy, dopóki się nie skończy” – powiedział Doncic. „Musimy po prostu wierzyć”.