26 listopada, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Z wykresów wynika, że ​​jest „za wcześnie” na odbudowę rynku

Z wykresów wynika, że ​​jest „za wcześnie” na odbudowę rynku

Jim Cramer z CNBC ostrzegł w piątek inwestorów, że rynek akcji prawdopodobnie nie odbije się w najbliższym czasie.

„Wykresy, zgodnie z interpretacją Marka Sebastiana… wskazują, że ten rynek staje się coraz bardziej niedźwiedzi i jest za wcześnie, aby naprawdę iść w górę” – powiedział.

„W przeciwieństwie do niego, myślę, że moglibyśmy zrobić ostry rajd, ale dla naszego funduszu charytatywnego, jeśli tak się stanie, będziemy musieli trochę sprzedać” – dodał.

Indeks S&P 500 zamknął się w piątek w najgorszym miesiącu od marca 2020 r. Dow Jones Industrial Average spadł w ciągu miesiąca o 8,8%, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 10,5%.

Przed przejściem do analizy Sebastiana Cramer najpierw wyjaśnił, że kiedy S&P 500 spada, Indeks Zmienności CBOE, znany również jako VIX lub Skala Strachu, zwykle rośnie. A kiedy S&P idzie w górę, VIX zwykle spada.

Następnie zbadał parę wykresów pokazujących dzienny ruch w S&P i VIX:

Podczas gdy S&P i VIX poruszały się w tym samym tempie w czerwcu, sytuacja zmieniła się w sierpniu. Sebastian wskazuje, że kiedy S&P zaczął spadać pod koniec sierpnia, VIX widział „wolny wzrost”, zamiast ryczeć, jak to zwykle bywa, według Kramera.

Cramer powiedział, że niedopasowanie w akcji między ruchami S&P i VIX utrzymywało się na początku września, ale w tym tygodniu eksplodowało, dodając, że rynek wciąż jest daleki od odbudowy.

„Sebastian czeka na spadek S&P, podczas gdy VIX też spada – to klasyczny dowód na to, że wyprzedaż wkrótce się skończy” – powiedział. „To się nie dzieje teraz.”

Aby uzyskać więcej analiz, zobacz pełne wyjaśnienie Kramera poniżej.

Zobacz, jak Jim Cramer przedstawia nową analizę techniczną Marka Sebastiana