8 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Yellen z Departamentu Skarbu mówi, że IRS musi zostać „całkowicie przebudowany”

Napisane przez Andreę Shalala

LUSAKA, Zambia (Reuters) – Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała w niedzielę, że odbudowa Urzędu Skarbowego będzie jej głównym priorytetem w nadchodzących latach, co stawia ją w bezpośredniej sprzeczności z Republikanami, którzy kontrolują Izbę Reprezentantów.

Yellen powiedziała agencji Reuters w wywiadzie w drodze do Zambii, że jest zadowolona, ​​że ​​Kongres zatwierdził nowe fundusze w wysokości 80 miliardów dolarów, aby pomóc agencji lepiej zmniejszyć zaległości w deklaracjach podatkowych i znaleźć 600 miliardów dolarów w niezapłaconych rachunkach podatkowych.

Powiedziała, że ​​zdecydowała się pozostać na stanowisku sekretarza skarbu głównie po to, aby nadzorować wdrażanie przepisów, takich jak ustawa o redukcji inflacji, która obejmowała finansowanie IRS i została przyjęta zgodnie z partyjnymi zasadami w zeszłym roku.

Yellen agresywnie naciskała na dodatkowe fundusze, aby pomóc IRS uporać się z tym, co nazwała ogromnymi problemami, w tym „ogromnymi zaległościami” w pracy nad zeznaniami podatkowymi i niedoborem personelu do przeprowadzania skomplikowanych kontroli podatników o wysokich dochodach.

„Jestem podekscytowana ustawą, która została uchwalona i chcę się upewnić, że robi różnicę, w tym IRS” – powiedziała. „Ta agencja musi zostać całkowicie przebudowana, co jest dużym zadaniem”.

Republikanie bezskutecznie starali się odciąć od prawa dziesiątki miliardów funduszy IRS.

Ustawa obejmuje również ulgi podatkowe w wysokości około 270 miliardów dolarów na samochody elektryczne, domowe panele słoneczne i inne zakupy klimatyczne, które będą nadzorowane przez Departament Skarbu, co czyni Yellen centralną postacią klimatyczną w administracji prezydenta Joe Bidena.

„Chcę zobaczyć postępy w tej pracy. Prawdopodobnie nie jest to najseksowniejsza rzecz na świecie, ale myślę, że jeśli chcesz coś zmienić na świecie, powinieneś obserwować” – powiedziała.

76-letnia Yellen przyznała, że ​​podzielony Kongres zmniejszył szanse na uchwalenie ustawy wspierającej program Bidena, ale powiedziała, że ​​nadal cieszy się z tego stanowiska.

READ  Rosja bombarduje ukraiński Donieck po zajęciu obwodu ługańskiego

Jej decyzja o pozostaniu zakończyła miesiące spekulacji, że ustąpi w połowie czteroletniej kadencji Bidena.

„To może być ostatnia praca, jaką kiedykolwiek będę miała” – powiedziała Yellen. Wolę to robić niż siedzieć w domu i robić na drutach swetry, czy cokolwiek innego, co się robi na emeryturze”.

I tak, nauczyła się robić na drutach na studiach, a nawet zrobiła na drutach „ładną kurtkę tenisową” dla swojego męża, laureata Nagrody Nobla ekonomisty George’a Akerlofa.

Nie możesz się doczekać jednej rzeczy? Zapytana o debatę z Kongresem na temat podniesienia pułapu zadłużenia, Yellen przykłada dłoń do czoła i wzdycha.

(Reportaż autorstwa Andrei Shalal; montaż autorstwa Chrisa Reese)