9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wokalistka grupy tanecznej Maxi Jazz Faithless zmarła w wieku 65 latCNN

Według zespołu zmarł Maxi Jazz, brytyjski muzyk najbardziej znany jako wokalista zespołu tanecznego Faithless.

Zespół ogłosił śmierć Jazzu W poście na Facebooku w sobotę. Piosenkarz, urodzony jako Maxwell Fraser, miał 65 lat. Zmarł spokojnie we śnie w piątek wieczorem, Według Twittera Faithless.

„Z przykrością informujemy, że zeszłej nocy zmarł Maxi Jazz” – napisał zespół na swoim zweryfikowanym koncie na Facebooku. „Był człowiekiem, który zmienił nasze życie na tak wiele sposobów. Nadał sens i właściwe przesłanie naszej muzyce.”

„Był także cudownym człowiekiem, który miał czas dla wszystkich i miał mądrość, która była głęboka i przystępna” – kontynuuje post. „Praca z nim była wielkim zaszczytem i oczywiście przyjemnością”.

„Był genialnym autorem tekstów, DJ-em, buddystą, świetnie prezentował się na scenie, miłośnikiem samochodów, niekończącym się gadułą, piękną osobą, kompasem moralnym i geniuszem”.

Jazz był wielkim fanem brytyjskiego klubu piłkarskiego Crystal Palace, a nawet został asystentem kierownika zespołu w 2012 roku, Zgodnie z oświadczeniem klubu. Zgodnie z komunikatem, aby uczcić jego życie, zespół wyruszy na „Faithless” w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Jazz założył Faithless z kolegami z zespołu Jamiem Catto, Rollo i Sister Bliss w 1995 roku. Zespół zyskał sławę dzięki przebojom, takim jak taneczny hymn lat 90. „Insomnia” i „God is a DJ”. Czterokrotnie występowali także na brytyjskim festiwalu Glastonbury, Według Muzeum Wiktorii i Alberta.

Muzycy i fani złożyli hołd artyście pośmiertnie. „Rest In Poetry”, pisze London Elektricity, perkusista, basista i współzałożyciel Hospital Records, na Instagramie w sobotę Obok zdjęcia Jazza. brytyjska piosenkarka Roweta i Holenderski DJ Armin van Buuren Zamieściła również hołd dla muzyka.

„Twój głos i twoja muzyka będą żyły wiecznie” – napisał. Brytyjski duet DJ-ski CamelPhat na Twitterze. „Od klubu nocnego po festiwal, wnosicie na parkiet zupełnie nową dynamikę. Odpowiednia inspiracja dla nas wszystkich.”

READ  40 Członkowie załogi Don't Worry Darling wydają wspólne oświadczenie, w którym zaprzeczają powstawaniu dramatu