1 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Władca Ukrainy: dwie osoby zginęły w ukraińskim bombardowaniu rosyjskiej wsi | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Atak na wioskę na terytorium Rosji następuje po ataku drona na magazyn paliwa na anektowanym przez Rosję Krymie, który zniszczył tysiące ton ropy.

Według rosyjskich mediów, gubernator regionu powiedział, że dwóch cywilów zginęło w wyniku ukraińskich pocisków, które trafiły w wioskę w rosyjskim obwodzie briańskim.

W niedzielę gubernator obwodu briańskiego Aleksander Bogomaz powiedział, że pociski spadły na wioskę Suzymka, na wschód od granicy obu krajów – poinformowała państwowa agencja informacyjna TASS.

„W wyniku uderzenia ukraińskich nacjonalistów niestety zginęło dwóch cywilów” – powiedział Bogomaz w komunikacie opublikowanym na Telegramie.

Powiedział: „Według wstępnych danych budynek mieszkalny został całkowicie zniszczony, a dwa inne domy częściowo zniszczone”.

„Służby ratunkowe nadal pracują na miejscu zdarzenia.”

Jeszcze przed śmiertelnym atakiem wojewoda poinformował, że pocisk trafił w budynek mieszkalny w Suzymce, powodując częściowe uszkodzenia i ranną jedną osobę.

Urzędnicy zainstalowani przez Moskwę we wschodniej Ukrainie poinformowali również, że w ukraińskim bombardowaniu zginęło dziewięć osób, w tym ośmioletnia dziewczynka, w mieście Donieck.

Ukraina prawie nigdy publicznie nie przyznała się do ataków w Rosji i na kontrolowanych przez Rosję terytoriach na Ukrainie, takich jak Krym.

Zgłoszony atak na rosyjską wioskę ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak Rosja wznowiła masowe ataki rakietowe na ukraińskie miasta, w których zginęło 25 osób, w tym dzieci. Ponadto podejrzewany atak drona w sobotę spowodował ogromny pożar w magazynie paliwa na anektowanym przez Moskwę Krymie.

Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego powiedział w sobotę lokalnym mediom, że ponad 10 zbiorników na paliwo o pojemności około 40 000 ton ropy – przeznaczonych do użytku przez rosyjską Flotę Czarnomorską – zostało zniszczonych.

READ  Dziennikarz BBC został „pobity i kopnięty przez policję” podczas protestów w Chinach

Obie strony zaprzeczają, by podczas wojny, która rozpoczęła się już drugi rok, celowano w ludność cywilną.