26 listopada, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wielu niemieckich ambasadach rośnie liczba Rosjan proszących o wizy

W wielu niemieckich ambasadach rośnie liczba Rosjan proszących o wizy

BERLIN (Reuters) – Niemieckie ambasady u sąsiadów Rosji odnotowały wzrost wniosków wizowych od obywateli rosyjskich od czasu częściowej mobilizacji wojny na Ukrainie w ich ojczyźnie, podało w piątek źródło w niemieckim MSZ.

„Możemy potwierdzić gwałtowny wzrost liczby zapytań wysyłanych do naszych misji zagranicznych w regionie, szczególnie za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonu” – powiedział Reuterowi źródło.

W niektórych przypadkach ludzie udawali się do ambasad osobiście.

Magazyn informacyjny „Der Spiegel” donosił wcześniej, że niemieckie misje w Erewaniu, Astanie, Tbilisi, Baku i Mińsku zarejestrowały tysiące wniosków o pozwolenie na wjazd do Niemiec, odkąd 21 września prezydent Władimir Putin zarządził częściową mobilizację.

Nie podano dokładnej liczby, ponieważ niemożliwe stało się rozpatrzenie wniosków w wyznaczonym terminie, czytamy w raporcie, dodając, że terminy przesłuchań nie są już przesuwane.

Mówi się, że resort rozważa zwiększenie kadry w pięciu miastach.

Według źródła jest to standardowy protokół w odpowiedzi na zwiększone obciążenie pracą.

Niemiecka ambasada w gruzińskiej stolicy Tbilisi zarejestrowała ponad 300 wniosków wizowych od obywateli rosyjskich od czasu rozpoczęcia częściowej mobilizacji w połowie tygodnia, co według Spiegla oznacza wzrost z 10 do 20 wniosków miesięcznie w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Raportowanie Rachel Moore; Edytowanie przez Reham El Kussa i Toby Chopra)

READ  Dochodzenie NY AG sugeruje, że od lat w firmie Trumpa istniały nieprawidłowe wartości aktywów