31 maja, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Polsce rozpoczynają się ćwiczenia wojskowe NATO Anaconda-23

Mówi się, że około 13 000 polskich żołnierzy bierze udział we wspólnych ćwiczeniach Polski i sojuszników z NATO, które odbywają się w południowo-wschodniej Polsce. Ćwiczenia wojskowe rozpoczną się 6 maja, poinformowało Polskie Radio. zgłoszone.

Ćwiczenia będą koncentrować się na operacjach bezpieczeństwa i odstraszania w regionie Morza Bałtyckiego. Szkolenie potrwa do 26 maja.

W ćwiczeniach Anaconda-23 biorą udział przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Rumunii, Słowenii, Szwecji, Francji, Litwy, Łotwy, Estonii i Turcji. Obrońca-23 I Zorza polarna 23 Szkolenia będą odbywać się poza granicami Polski.

Podczas ćwiczeń wykorzystane zostaną czołgi M1A1 Abrams, haubice samobieżne Krab i K9 oraz norweskie pociski przeciwokrętowe NSM.

Przygotowania do ćwiczeń Anaconda rozpoczęły się w 2021 r., ale pełnowymiarowa inwazja Rosji postawiła przed partnerami z NATO nowe wyzwania, które musiały wprowadzić zmianę w manewrach. Radio Swoboda.

Szkolenie w ogniu wojny: regionalna wycieczka bezpieczeństwa po obwodzie charkowskim

Od redaktora: Niektórzy żołnierze, z którymi przeprowadzono wywiady w tym artykule, odmówili podania swoich nazwisk ze względów bezpieczeństwa lub dlatego, że mieli krewnych na okupowanym terytorium, i zamiast tego byli identyfikowani na podstawie imion i znaków wywoławczych. Obwód charkowski – w nieujawnionej części linii frontu Ukrainy

Niepodległość KijowaFranciszka Farrella

READ  Nowy wygląd polskiej strony VOD.PL