16 kwietnia, 2024

US Open: Polak Ika Świadek pokonuje Anne Japier w prostych setach w Nowym Jorku.

Ten rok był świetny, a Iga Swiatek nie wie, czego się spodziewać po US Open.

Skarżyła się, że kobiety używały innych, nieco lżejszych piłek tenisowych niż mężczyźni na Flushing Meadows, gdzie nigdy nie przekroczyła czwartej rundy. Próbowała przyzwyczaić się do hałasu i rozproszenia, zgiełku Wielkiego Jabłka. I wszedł zaledwie 4-4, odkąd jego seria trafień w 37 meczach zakończyła się w lipcu.

Numer 1 rozstawiony Swiatek pokonał w sobotę numer 1 6-2 7-6 (7-5) na Arthur Ashe Stadium, zdobywając swoje pierwsze mistrzostwo US Open i trzeci tytuł Grand Slam. Teraz nie miało to większego znaczenia po pierwszym rozstawieniu Świtek wygrał 6-2 7-6 (7-5). Ogólny.

Niepokonana wygrana Svidek poprawia jej rekord w meczach na poziomie turnieju do 55-7 z siedmioma tytułami w 2022 roku, oba najlepsze w WTA.

„Oczywiście ten konkurs jest bardzo wymagający, ponieważ to Nowy Jork. Jest bardzo głośny. To bardzo szalony” – powiedziała.

„Jestem bardzo dumny, że poradziłem sobie z tym mentalnie”.

„Anns, taki niesamowity turniej, taki niesamowity sezon… Wiem, że będzie ich o wiele więcej i jestem pewien, że wygrasz kilka z nich, więc nie martw się”.

21-latka z Polski wygrała po raz drugi French Open w czerwcu i została pierwszą kobietą od Angelique Kerber w 2016 roku, która zdobyła dwa ważne tytuły w tym samym sezonie.

28-letnia Jabeer z Tunezji jest pierwszą Afrykanką i pierwszą Arabką, która dotarła do finału Wielkiego Szlema i drugą z rzędu. Ale zajął drugie miejsce na Wimbledonie w lipcu, pokonując 0-2 na tym poziomie.

„Nie lubię jej w tej chwili, ale to w porządku” – powiedział Zabeer tłumowi, który dał jej mnóstwo wsparcia, gdy obserwowała śmiejącego się Świtka.

„Naprawdę próbowałem, ale Eka nie ułatwiła mi tego. Zasłużyła na dzisiejsze zwycięstwo.

Swiatek wygrał ostatnie 10 finałów – wszystkie w prostych setach – i wygrał.

READ  Rakiety lub pociski uderzyły w Polskę w pobliżu granicy z Ukrainą, zabijając 2 osoby

Japier nie miała ani jednego przełomu w swojej półfinałowej wygranej z Caroline Garcia, ale od razu została przełamana.

W ciągu ośmiu minut Svidek zdobył 12 z pierwszych 14 punktów za przewagę 3-0.

Zabir, który w poniedziałek wspiął się na drugie miejsce w rankingu, pokrótce ciekawie przedstawił, popisując się tym, co potrafi. Ale tylko na krótko.

Po przegranej pierwszego seta 6-2, w drugim była 4-up, a po tym, jak backhand zdobyła punkt w następnej grze, została tam, delektując się chwilą i pompując ją. Pięści leżąc na podłodze.

Zabeer miała w tym meczu trzy szanse na przełamanie, z których każda pozwoliłaby jej na zaserwowanie seta. Jednak nie mogła tam zapłacić.

Następnie, w wieku 6-5, Svidek oddał Jaberowi swój pierwszy punkt w mistrzostwach. Zanim rozpoczął się punkt, Svidek pobiegł na linię boczną, aby wymienić rakietę – wybór nietypowy w tamtym czasie.

Potem Svidek nie trafił na bekhend, a Jaber wyszedł na prowadzenie 5-4, aby doprowadzić do tiebreakera. Ale Svidek zdobył ostatnie trzy punkty i szybko został ponownie głównym mistrzem.