23 listopada, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Urządzenia podsłuchowe można zobaczyć w sali posiedzeń polskiego rządu

Służby bezpieczeństwa znalazły urządzenia podsłuchowe w pomieszczeniu, w którym odbędzie się dziś specjalne posiedzenie polskiego rządu.

Choć gabinet zwykle spotyka się w stolicy, Warszawie, dziś spotka się w południowych Katowicach, gdzie premier Donald Tusk będzie przemawiał na Europejskim Kongresie Gospodarczym (EEC) oddzielnie z szefem Komisji Europejskiej. Urszuli van der Leyen.

Dziś rano rzecznik polskich służb bezpieczeństwa Jacek Dobryszki poinformował w Urzędzie Administracyjnym Województwa Śląskiego, w którym obraduje rząd, że Służba Bezpieczeństwa Państwa „wykryła i usunęła urządzenia, które mogły służyć do podsłuchiwania pomieszczenia”.

Nie podając szczegółów dotyczących liczby ani charakteru znalezionych urządzeń, Dobrisky powiedział, że „służby podejmują dalsze kroki w tej sprawie”.

W wywiadzie dla serwisu informacyjnego Onet Dobrisky powiedział, że urządzenia znaleziono podczas „rutynowego przeszukania”, które ma miejsce za każdym razem, gdy spotykają się urzędnicy wyższego szczebla.

Powiedział, że dochodzenie będzie teraz miało na celu „wyjaśnienie, kto zainstalował te urządzenia, komu i jakiemu celowi miały one służyć”. Rzecznik SOP Bogusław Piórkowski powiedział Onetowi, że urządzenia zostały przekazane ABW.

Tusk ma wygłosić przemówienie przed Komisją Europejską o godz. 10.00, a następnie wziąć udział w posiedzeniu gabinetu o godz. 12.00. On i jego ministrowie będą dyskutować nad projektami ustaw o bonach energetycznych i łączności elektronicznej, m.in. zapowiedział w poniedziałek szef komisji stałej rządu Maciej Perek.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) van der Leyen powiedział, że on i Tusk wykorzystają swoje przemówienia na EWG do ogłoszenia planów „budowania koalicji na rzecz silniejszej Europy… która będzie mogła się sama obronić”. związek zawodowy”.


Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Główny autor obrazu: Chrześcijanin Maj/KPRP (poniżej CC BY-NC-ND 2.0)