18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Uber zacznie pokazywać kierowcom, ile zapłacą za akceptację przejazdu

Uber zacznie pokazywać kierowcom, ile zapłacą za akceptację przejazdu

Uber twierdzi, że „całkowicie zmienił sposób, w jaki kierowcy akceptują jazdę”, dzięki funkcji o nazwie „Opłaty z wyprzedzeniem”, która pokazuje kierowcom dokładnie, ile zapłacą za przejazd i gdzie dotrą po odjeździe pasażera. w Zapowiedziany w piątekFirma twierdzi, że zmiana jest częścią jej starań o uelastycznienie jazdy w ramach usługi wspólnego przejazdu. Uber planuje również wprowadzić funkcję, która pozwoli kierowcom zobaczyć inne prośby o przejazdy w ich okolicy, pozwalając im wybrać konkretne przejazdy, które chcą wziąć.

Dla pasażerów zmiany, które zostały przetestowane na miejscu, mogą oznaczać mniej odwołanych podróży, ponieważ kierowca tak naprawdę nie chce jechać do miejsca docelowego lub zdaje sobie sprawę, że nie będzie to bardzo opłacalna podróż.

według Dostarczono dokument potwierdzający opłatęJednak kwota oferowana kierowcom, zanim zaakceptują podróż, zależy od „kilka czynników, w tym taryf podstawowych, szacowanej długości i czasu trwania podróży, odległości spotkania i niespodziewanej ceny”. Dokument wskazuje, że jeśli pasażer zmieni adres dostawy lub na trasie pojawi się „nieoczekiwany ruch”, opłata zostanie skorygowana. Numer nie obejmuje również napiwków czy czasu oczekiwania.

Taryfy z wyprzedzeniem pokazują, ile faktycznie zarobią kierowcy za przejazd.
Zdjęcie: Uber

Dokument ostrzega, że ​​przejście na taryfy z góry, które ma zostać wprowadzone „w większości Stanów Zjednoczonych w nadchodzących miesiącach”, może oznaczać, że niektóre rodzaje podróży przynoszą mniej kierowcom zarobków. Na przykład wymienia „długie, stosunkowo szybkie (bez ruchu) podróże” i „wyjazdy do obszarów o dużym popycie”. Zauważa jednak również, że nowy system będzie oznaczał, że kierowcy zarabiają więcej na krótkich trasach, podróżach o dużym natężeniu ruchu, podróżach, które kończą się w obszarze z mniejszą liczbą pasażerów lub podróżach, w których muszą pokonywać dłuższe dystanse. jeździec.

Uber nie odpowiedział od razu krawędźPoproś o komentarz na temat tego, które obszary USA nie otrzymają opłaty za wprowadzenie.

Radar lotów pokazuje również ceny.
Zdjęcie: Uber

Oprócz opłat z góry, Uber twierdzi, że szeroko wdroży funkcję zwaną radarem podróży, która daje kierowcom listę próśb o przejazdy w pobliżu. Kierowcy będą mogli wybrać przejazdy, które chcą z listy, a jeśli Uber uzna, że ​​jest to dobre dopasowanie, zaoszczędzi im pracy. (że Artykuł z Uber Mówi, że wybierze, którzy kierowcy otrzymają swoje wybory na podstawie średniego czasu oczekiwania dla kierowców i pasażerów). może lepiej dla nich pracować”.

READ  Bieżące aktualizacje Covid-19: testy, autoryzacje maskowania i wiadomości Omicron