16 listopada, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Teleskop w Utah wykrywa tajemnicze promienie kosmiczne poza naszą galaktyką

  • Naukowcy z Utah zidentyfikowali rzadki promień kosmiczny, który prawdopodobnie pochodzi spoza Drogi Mlecznej.

  • Została nazwana „cząstką Amaterasu” na cześć japońskiej bogini słońca.

  • Rzecznik Telescope Array opisał źródło cząstki jako „tajemnicę”.

Astronomowie z Uniwersytetów Utah i Uniwersytetu Tokijskiego zidentyfikowali masową obecność Rzadkie promienie kosmiczne o bardzo wysokiej energii Uważa się, że przybył spoza Drogi Mlecznej.

Cząstka Amaterasu, nazwana na cześć japońskiej bogini słońca, jest cząstką Subatomowa istota, której nie można zobaczyć gołym okiem.

Wyniki opublikowane w czasopiśmie Science pokazują, że konkurenci energetyczni ustanowili rekord Cząsteczkę „O mój Boże” zaobserwowano w 1991 roku.

„W przypadku cząstki Oh My God i tej nowej cząstki można prześledzić ją aż do źródła, ale nie ma nic wystarczająco wysokiej energii, aby ją uzyskać” – powiedział John Matthews, rzecznik Telescope Array i współautor badania. Wyprodukowałem to. Oto cała tajemnica – co się do cholery dzieje?”

Na Ziemię nieustannie spadają promienie kosmiczne i naładowane cząstki, zwykle pochodzące od słońca. Jednakże wysokoenergetyczne promienie kosmiczne, takie jak cząstki Amaterasu, są wyjątkowe i uważa się, że pochodzą z innych galaktyk i źródeł pozagalaktycznych.

Niedawno odkryta cząstka została zidentyfikowana przez Teleskop Array, obserwatorium na Pustyni Zachodniej w stanie Utah. Stacja monitorowania przestrzeni kosmicznej, która obejmuje 507 detektorów powierzchniowych na obszarze 270 mil kwadratowych, wykryła ponad 30 wysokoenergetycznych promieni kosmicznych, a cząstka Amaterasu okazała się najważniejszym wydarzeniem.

Detektory powierzchniowe do rozmieszczenia za pomocą helikoptera.Instytut Badań nad Promieniowaniem Kosmicznym Uniwersytetu Tokijskiego

Uderzył w atmosferę 27 maja 2021 r., uruchamiając 23 detektory powierzchniowe o obliczonej energii około 244 eksaelektronowoltów, tuż poniżej 320 eksaelektronowoltów cząstki „o mój Boże”.

Obserwowane cząstki, w tym cząstki Amaterasu, wydają się wyłaniać z pustych przestrzeni.

W przeciwieństwie do niskoenergetycznych promieni kosmicznych, których pochodzenie można prześledzić, cząstki wysokoenergetyczne tego typu wydają się pochodzić z pozornie pustych przestrzeni. Uważa się, że cząstka Amaterasu pochodzi z Lokalnej Pustki, pustego obszaru na granicy Drogi Mlecznej.

Poszerzenie układu teleskopów daje nadzieję na więcej odpowiedzi na to rzadkie zjawisko. Obserwatorium, wyposażone w dodatkowe 500 detektorów pokrywających obszar mniej więcej wielkości Rhode Island, ma na celu wychwytywanie pęków cząstek generowanych przez promienie kosmiczne i zapewnianie dalszego wglądu w kosmiczne tajemnice.

Przeczytaj oryginalny artykuł na temat Interesuje się handlem