23 kwietnia, 2024

Steve Curry, Warriors zakwalifikowali się do finałowej gry NBA 2

Można śmiało powiedzieć o Dub Nation, gra 2 z 2022 r. Finały NBA To było znacznie lepsze niż gra 1.

Podobnie jak w pierwszej grze, żołnierze złotego Stanu A Boston Celtics Była łeb w łeb w pierwszej połowie. I podobnie jak w pierwszym meczu, Warriors wykorzystali dominującą trzecią kwartę do zbudowania dwucyfrowej przewagi w czwartej. Ale w przeciwieństwie do pierwszej gry, Dubs nie zmarnował tego w grze 2 i Wróć do domu z wygraną 107-88seria oprawionych i bilet lotniczy do Bostonu, gdzie sprawy staną się bardzo interesujące, bardzo szybko.

Omówimy to więcej w nadchodzących dniach. Do tego czasu oceńmy graczy Warriors na podstawie naszych oczekiwań dla każdego z nich.

Uwaga: średni procent True Shoot (TS) w lidze w tym sezonie wyniósł 56,6%.

Draymond zielony

35 min, 9 punktów, 5 zbiórek, 7 asyst, 1 przechwyt, 1 blok, 1 obrót, 3 faule, 2 vs 3 strzały, 0 vs 1 rzuty za trzy, 5 vs 7 rzuty wolne, 74,0% TS, +9

Pomimo faktu, że Zielony regularnie wypełnia każdą kolumnę punktów na klatce piersiowej, jest graczem, który ma reputację robienia więcej, niż mogą to dokładnie przedstawić jego punkty na klatce piersiowej.

Na szczęście tak było w niedzielę.

Draymond był cierniem w boku Bostonu. Pomylił to z Jasonem Tatumem. Zmieszał to z Jaylen Brown. Pomylił to z Marcusem Smartem. Pomieszał to z całym zespołem.

Otrzymał od nich informację zwrotną. W jednym decydującym meczu Warriors próbowali wbić piłkę, a Tatum pilnie strzegł Greene’a. Dray był tak zaawansowany fizycznie z napastnikiem Celtics, że sędziowie musieli strzelać do nich trzy lub cztery razy przed rozpoczęciem gry… tylko po to, by Tatum popełnił błąd, mając Greene’a w środku.

Nie ma lepszego sposobu na opisanie występu Dreya niż Marcus Thompson II w tym tweecie:

Ładne statystyki wyniku klatki piersiowej. Ale popęd, wytrzymałość, gry umysłowe i szachy 4D to rzeczy, które naprawdę sprawiają, że Draymond jest gwiazdą tego zespołu.

I nie mogę powstrzymać się od myśli, że odczujemy wpływ jego występu w drugiej grze przez resztę serii.

READ  Phillies kontra Cardinals: Nolan Arenado rozświetla Phillies, a Ceranthoni Dominguez przegrywa

Ocena: A +

Bonus po grze: Prowadził zespół w asystach.

Andrzeja Wigginsa

31 min, 11 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty, 2 tury, 2 faule, strzał 4 za 12, 2 za 3, rzuty wolne 1 za 2, 42,7% TS, +19

Wiggins miał w tej grze kilka potężnych strzałów, chociaż jego ogólny efekt ofensywny był raczej słaby.

Ale to wciąż całkiem niezły wynik w mojej książce, po prostu dlatego, że jego obrona Tatuma była tak imponująca. Tatum grał dobrą grę w zdobywanie piłek, ale Wiggins kazał mu na to zapracować.

Ocena: B +

kevon looney

21 min, 12 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty, 3 przechwyty, 1 trafienie, 2 faule, 6 za 6 strzałów, 100,0% TS, +24

Chromatyczny 12 punktów. Al Horford i Robert Williams zdobyli łącznie 3 punkty i 4 punkty. Looney oddał 6 strzałów. Horford i Williams strzelili razem tylko 5 razy. Looney miał 7 zbiórek i 2 asysty.Horford i Williams połączyli się, aby zdobyć 10 zbiórek i 2 asysty.

Jego wspaniały bieg po sezonie trwa.

Looney odegrał również dużą rolę w ofensywnym sukcesie drużyny w pierwszej kwarcie.

Klasa: A

Bonus po grze: Prowadził zespół w zbiórkach, remisując do prowadzenia zespołu na plus/minus.

Steve curry

32 min, 29 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty, 3 przechwyty, 2 tury, 2 faule, 9 za 21 rzutów, 5 za 12 rzutów za trzy, 6 za 7 rzutów wolnych, 60,2% TS, +24

Największym powodem, dla którego wojownicy wygrali w tej grze, był urok Carrie. Po prostu nie da się tego obejść. Sposób, w jaki Boston obronił swojego pierwszego gracza w rankingu, pozwolił na rozkwit ataku zespołu… Mają cztery deble z Dreyem na czele, mają breakery wpadające do kosza z pomocą ograniczonej obrony i mają dostałem wielu otwartych strzelanek.

To największy efekt Curry’ego. Ale wygrali też w niemałej części dzięki jego doskonałej obronie.

Jeśli Warriors znajdą sposób na wygranie trzech kolejnych meczów, Curry – który powinien już znajdować się na liście dziesięciu najlepszych, ale nadal jakoś nie szanuje – doda czwarty odcinek i trofeum Finals Player of the Year.

READ  Gundogan atakuje Barcelonę za reakcję na porażkę w El Clásico

A potem może, tylko może, ludzie zaczną zdawać sobie sprawę, że nie jest on przez cały czas świetnym graczem, ale jest absolutnie niesamowity brzeg gracz też.

Poświęć trochę szacunku imieniu tego faceta. Jest jednym z najlepszych graczy w historii, w tym momencie i na wszystkich etapach.

Klasa: A

Bonus po grze: Prowadził zespół z punktami i remisował na prowadzenie zespołu na plus/minus.

Klay Thompson

30 min, 11 punktów, 3 zbiórki, 1 asysta, 2 przechwyty, 2 spiny, 1 faul, strzał 4 za 19, 1 za 8, rzuty wolne 2 za 2, 27,7% TS, 0 plus/minus

Nie da się tego namalować. To był naprawdę ciężki mecz Klaya.

Brakuje mi dobrego wyglądu. Wymuś zły wygląd. Nie robił nic więcej, pomimo posiadania dobrych właściwości obronnych.

Będzie miał jedną z tych głupich gier, z których jest znany, i będzie to niesamowite, kiedy to się stanie.

Stopień: D-

Nemanja Bielica

11 min, 6 punktów, 5 zbiórek, 1 przechwyt, 1 spin, 3 faule, 3 za 4 strzały, 75,0% TS, -7

Bellica miał kilka zaskakujących minut na początku tego meczu i… był doskonały.

Ale co najważniejsze, było znakomicie w obronie.

Co najważniejsze, był doskonały w obronie O Jasonie Tatumie.

Bjelica miał kilka posiadłości, na których został umieszczony na wyspie i poproszony o obronę gwiazdy All-NBA, i stanął na wysokości zadania. Trzy faule w 11 minut to jedyna hańba w świetnej grze. Zobaczymy go więcej w tej serii.

Klasa: A

Bonus po grze: Najgorszy plus/minus w zespole.

Jonathan Kuminga

4 minuty, 0 punktów, -5

Kuminga pozostaje poza wirowaniem, ale Dubs zarobił w tej grze sporo czasu na śmieci.

Ocena: niekompletna

Otto Porter Jr.

15 min, 3 punkty, 3 zbiórki, 1 podanie, 3 przechwyty, 1 faul, 1 za 1 strzał, 1 za 1 potrójną, 150,0% TS, +24

Porter nie mógł zagrać znacznej części minut, ale wyłączył światła w minutach, które grał. Był zagrożeniem w obronie, robił małe rzeczy w ataku i był na boisku, kiedy Warriors grali swoją najlepszą koszykówkę. Częściowo z powodu tego, co robił.

READ  Zapasy Penn State radzą sobie z Michigan 27-9 w Ann Arbor

Klasa: A

Bonus po grze: Lider zespołu jest ograniczony do plus/minus.

Juan Toscano Anderson

4 min, 0 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty, 1 spin, strzał 0 vs 1, 0 vs 1 triple, 0,0% TS, -5

Czas na śmieci dla JTA, ale zrobił kilka fajnych rzeczy, gdy tam był.

Damion Lee

4 minuty, 0 punktów, 0 vs 1, 0 vs 1 potrójne, 0,0% TS, -5

Czas na śmieci dla mnie. Nic do odnotowania.

Gary Payton II

25 min, 7 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty, 2 faule, 3 za 3 rzuty, 1 za 1 potrójną, 0 za 2 rzuty wolne, 90,2% TS, +15

Payton uzyskuje tutaj doskonały wynik, po prostu dlatego, że wrócił na boisko po raz pierwszy od czasu, gdy złamał łokieć w półfinale Konferencji Zachodniej. To było niesamowite widzieć go tam.

Ale otrzymał też wysoką ocenę za grę w koszykówkę na obu końcach boiska. Co za twórca różnicy.

Ocena: A +

Jordan Paul

23 min, 17 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty, 2 przechwyty, 3 tury, 1 faul, 6 za 14, 5 za 9 trójek, 60,7% TS, +7

Paul zaczął tam, gdzie skończył w pierwszej połowie, z pewnymi trudnościami, które sprawiły, że zatrzymałeś się. Ale potem włączył ją w drugiej połowie, co zostało podkreślone pamiętną sekwencją pod koniec trzeciej kwarty, która wyglądała jak największy moment meczu, zamieniając wygodne prowadzenie w nieunikniony wynik z głęboką trójką, a następnie głębokie trzy.

Wiele obrażeń doznał po ustaleniu wyniku, ale nadal miał dobry wynik za te ogromne strzały i znacznie poprawioną obronę.

Ocena: B +

Mojżesz Modi

6 min, 2 punkty, strzelanie 1 vs 1, 100,0% TS, -3

Moody wciąż gra znaczące minuty w pewnym momencie serii. Ale nie było jej w tej grze.

Niedziela bezczynna: Andre Iguodala, James Wiseman