18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

S&P 500 cali wyższy, ponieważ mocne wyniki Bank of America zrównoważyły ​​słabość technologiczną Przez Reuters

S&P 500 cali wyższy, ponieważ mocne wyniki Bank of America zrównoważyły ​​słabość technologiczną Przez Reuters

© Reutera. ZDJĘCIE PLIKU: Traderzy pracują na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 30 marca 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid / Zdjęcie pliku

Bansari Mayur Kamdar i Sruthi Shankar

(Reuters) – Indeks porównawczy wzrósł w poniedziałek, gdy Bank of America (NYSE:) podsumował zyski głównych amerykańskich banków z lepszymi niż oczekiwano wynikami kwartalnymi, chociaż wyższe rentowności obligacji zaważyły ​​na wzrostach i akcjach technologicznych.

Akcje drugiego największego amerykańskiego banku pod względem aktywów wzrosły o 3%, ponieważ silny wzrost w sektorze kredytów konsumenckich pomógł złagodzić cios spowolnienia w zawieraniu transakcji. Ogólnie rzecz biorąc, indeks banków S&P 500 wzrósł o 1,5%.

Reakcja rynku na dochody banków takich jak JPMorgan Chase & Co (NYSE:) była mieszana, Grupa Goldman Sachs Inc (NYSE 🙂 i Grupa miejska Inc (NYSE: 🙂 odłożyła 3,36 miliarda dolarów rezerw na straty kredytowe z powodu ryzyka wojny na Ukrainie i rosnącej inflacji.

Zarobki będą dobre, ale biorąc pod uwagę wiele lat wysokich stóp zwrotu na giełdzie, ludzie nie szukają już dobra. Szukają najlepszych” – powiedział Rick Meckler, partner w Cherry Lane Investments w New Vernon, New. Golf.

„Faktem pozostaje, że presja na rynku nie zniknie. Kombinacja polityki Fed, bardzo wysokich kosztów energii i problemów spowodowanych wojną na Ukrainie pozostanie na rynkach przez kilka następnych tygodni, chyba że będzie jakaś subtelność.”

Akcje Megacap obejmują Teslę (NASDAQ 🙂 i Korporacja Microsoft Indeks (NASDAQ:) spadł, a indeks benchmarkowy osiągnął najwyższy poziom w grudniu 2018 r. na poziomie 2,88% na wcześniejszym etapie sesji. Ostatnia stawka wyniosła 2,83%. [US/]

Wiodące na rynku spółki technologiczno-rozwojowe znalazły się ostatnio pod presją, ponieważ oczekiwania kilku podwyżek stóp w tym roku zagrażają przyszłym zyskom tych spółek.

READ  Stany Zjednoczone dodają witryny e-commerce obsługiwane przez Tencent i Alibaba do listy „niesławnych rynków”

Siedem z jedenastu głównych sektorów Standard & Poor’s rozwinęło się. Akcje sektora energetycznego wzrosły o 1,6 procent, prowadząc do wzrostu procentowego, przy czym ceny ropy wzrosły i przekroczyły 113 USD za baryłkę, ponieważ przerwy w dostawach w Libii pogłębiły obawy o ograniczoną globalną podaż. [O/R]

Nie było nadziei na pokój na Ukrainie, ponieważ Rosja zbombardowała w ciągu nocy setki celów wojskowych na Ukrainie, niszcząc stanowiska dowodzenia pociskami wystrzeliwanymi z powietrza.

09:52 ET wzrósł o 132,23 punktu, czyli 0,38%, do 34,583,46, a S&P 500 wzrósł o 6,84 punktu, czyli 0,16%, do 4399,43 i spadł o 49,83 punktu, czyli 0,37%, o godz. 13.301,25.

Karol Schwab (NYSE:) Korporacja spadła o 9,1% po tym, jak firma świadcząca usługi finansowe nie oszacowała swojego kwartalnego zysku.

Twitter (NYSE:) spadł o 1%, nawet gdy platforma mikroblogowa przyjęła w piątek „trujące pigułki”, aby ograniczyć dyrektorowi Tesli Elonowi Muskowi możliwość zwiększenia swojego udziału do ponad 15% na okres jednego roku.

Didi Global Inc spadło o 16,7% po tym, jak chiński przewoźnik zapowiedział, że 23 maja zorganizuje nadzwyczajne walne zgromadzenie, aby głosować nad planami wycofania z giełdy w Stanach Zjednoczonych.

Emisje Advance przewyższyły liczebnie przegranych o 1,02 do 1 na giełdzie nowojorskiej. Spadające emisje przewyższyły liczbę nadchodzących akcji o 2,05 do 1 na Nasdaq.

S&P odnotował 21 nowych 52-tygodniowych maksimów i 17 nowych minimów, podczas gdy Nasdaq odnotował 35 nowych maksimów i 229 nowych minimów.