17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Senatorowie wyjeżdżają do Polski, Indii i Niemiec, by zebrać poparcie dla Ukrainy

Grupa demokratycznych prawodawców, w tym czterech senatorów i członek Izby Reprezentantów, pojedzie do Polski, Indii, Niemiec i Zjednoczonych Emiratów Arabskich na dziewięciodniową podróż, aby zebrać poparcie dla Ukrainy.

Sen. Mark Kelly (D-Ariz.) Zapowiedział podróż w e-mailu w niedzielę wieczorem, ale powiedział, że nie może ujawnić dalszych szczegółów dotyczących harmonogramu ze względów bezpieczeństwa.

Inni senatorzy podróżujący z Kelly to Kirsten Gillibrand (DNY), Corey Booker (DNJ), Ed Markey (D-MA), Lone House Rep. Z Montereyem Jonesem (DNY). Członek.

„Ci silni przedstawiciele Kongresu będą mieli okazję spotkać się z amerykańskimi przywódcami wojskowymi i wojskami w Polsce, aby dowiedzieć się, jak Stany Zjednoczone mogą nadal wspierać Ukrainę i naszych sojuszników z NATO przeciwko niesprowokowanej i niepotrzebnej wojnie Rosji” – napisali w oświadczeniu ustawodawcy. .

„Ponadto delegacja spotka się z kilkoma kluczowymi przywódcami zagranicznymi w Polsce, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Nepalu i Niemczech, aby wzmocnić więzi w tym okresie wzmożonych globalnych napięć”.

Oprócz Polski najważniejsze kraje na trasie są ich godne uwagi Brak współpracy Z jej wojną z Ukrainą trwającą 50 dni, z prowadzonymi przez USA staraniami o odizolowanie Rosji.

Indie, największa demokracja na świecie, nadal importują rosyjską ropę i pozostają neutralne w głosowaniu ONZ w sprawie łamania praw człowieka na Ukrainie.

Bogate w ropę państwa Zatoki Perskiej sprzeciwiają się wezwaniom USA do zwiększenia dostaw ropy naftowej na światowe rynki w celu ograniczenia rosnących cen ropy w ramach wysiłków zmierzających do zablokowania rosyjskiego eksportu ropy i gazu.

Niemcy również sprzeciwiły się wezwaniom innych krajów w Stanach Zjednoczonych i Europie do dalszego ograniczania globalnego importu ropy i gazu do Rosji poprzez dalsze zacieśnianie swojej skrzyni wojennej, zarabiając 1 miliard dolarów dziennie.

Niemcy nadal polegają na dostawach rosyjskiego gazu ziemnego rurociągiem North Stream 1, a ich najwyżsi urzędnicy ostrzegają, że zamknięcie Spicot nie jest opcją dla najludniejszego kraju Europy.

READ  Marcorsada Mirga-Toss reprezentująca Polskę w finale w Wenecji

Polska, ze względu na swoją geograficzną bliskość do Ukrainy, była kluczowym elementem międzynarodowej reakcji, wraz z organizacjami non-profit, zapewniającymi mieszkania i żywność większości z milionów uchodźców, którzy uciekli z Ukrainy od początku wojny.

Podczas wizyty w Polsce w zeszłym miesiącu prezydent Biden powiedział: Prezydent Rosji Władimir Putin Niezdolny do utrzymania się u władzy, jeden komentarz był taki, że Biały Dom próbował szybko się wycofać.

Obiecał przyjąć 100 tys. ukraińskich uchodźców i podpisał porozumienie z przywódcami UE o rozpoczęciu deportacji regionu spod władzy rosyjskiej.

Nepal jest jednym z niewielu krajów azjatyckich, które mają Skazani na rosyjską inwazję Ukraina odchodzi od międzynarodowej polityki neutralności

Legislatura jest najnowszą z serii delegacji Kongresu USA, które od początku wojny dużo podróżowały do ​​Europy.

Dwupartyjni prawodawcy kierowani przez lidera House Minority Kevina McCarthy’ego (R-Calif.) odwiedzili Polskę na początku tego miesiąca.