23 kwietnia, 2024

San Antonio vs Nowy Orlean, Końcowy wynik: Spurs nie mogą wrócić, spadają w grze Pelicans

Sezon San Antonio Spurs został wyeliminowany z meczu play-off w środę, przegrywając mecz pierwszej rundy z New Orleans Pelicans, 113-103.

Strzelił sześć różnych Tottenham Hotspurs w dwucyfrowych meczach, a Devin Vassil prowadził z 23 punktami. Ale San Antonio starało się zdusić gwiazdy Pelican, zwłaszcza po tym, jak Dejounte Murray i Jakob Poeltl wpadli w poważne tarapaty.

Uwagi

• Cóż, naprawdę. Spurs zastąpili swojego najlepszego zawodnika przed sezonem, zastąpili innego zawodnika w wyznaczonym terminie i udali się do NBA w drużynie, która może mieć w przyszłości czterech lub pięciu Hall of Famers (lub sześciu, jeśli jesteś właścicielem prawdziwy mnich). San Antonio był zaangażowany we wszystko w ruchu młodzieżowym – z kilkoma wyjątkami – i otrzymał dwa dodatkowe wybory w pierwszej rundzie i nadal ukończył w dokładnie tym samym miejscu, co rok temu. Tegoroczna drużyna wygrała dodatkowy mecz! To prawdziwy postęp.
  • Jest coś w tym, jak zobaczyć demo gry ESPN, z twarzą Dejounte Murraya, naprawdę zagłębia się w moją skórę. Nie dlatego, że byłam zdenerwowana widząc go, ale dlatego, że widziałam ją po raz pierwszy w całym sezonie. Murray zasłużył na udział w wielu grafikach promocyjnych. Lakers prowadzili ligę w 42 meczach krajowych w tym roku – a Tottenham nie miał żadnego przed dzisiejszym wieczorem. Z pewnością wystarczy obejść ich obu.
  • Kilka interesujących statystyk Spurs autorstwa Johna Schumanna z NBA.com. Możesz spojrzeć na to ostatnie jako frustrujące lub możesz spojrzeć na to jako na tegoroczny pechowy zespół:
  • San Antonio nie skurczyło się w świetle reflektorów w pierwszych minutach, awansując 10:6 do sześciu, które pochodziły od drugiego Devina Vaselle’a. Wyglądali na nieco podekscytowanych, mimo że Murray i Jacob Boltel zostali gwizdani za dwa błędy w połowie pierwszej kwarty. Murray był bardziej zrozumiały, ponieważ przegapił kilka ostatnich meczów sezonu zasadniczego. Tak czy inaczej, nie idealnie.
  • Brandon Ingram wpadł we wczesny beat i wyglądało na to, że Keldon Johnson miał problemy z nadążaniem. Zdobył 11 punktów w 10 minut w serii rzutów 4-9, co jest nie do utrzymania, jeśli masz nadzieję, że utrzymasz sezon przy życiu.
  • Murray poniósł swój trzeci faul w 93 sekundzie drugiej kwarty, trafiając CJ McColluma, gdy strzelił wskazówką 3. Nie chcę zagłębiać się w semantykę tego, czy była to dobra, czy zła decyzja – to było niedokładne posunięcie i prawdopodobnie ruchomy ekran przed tym i McCollum go sprzedał, ale DJ nie mógł wylądować, nieważne. Ale Murray musi grać mądrzejszy w tym miejscu. Zmierzenie się z tak dużym wyzwaniem podczas gry dwustopniowej było ryzykowne, nawet jeśli nie został do tego powołany. Z kolei McCollum podpalił płomienie Spurs, zdobywając 17 punktów z 8:29 kwarty.
  • Kilka pustych obiektów ofensywnych podąża za San Antonio, co dzieje się, gdy dwóch z trzech najlepszych strzelców ma poważny problem. Ukłon w stronę Herba Jonesa i Jose Alvarado, dostroili się do bramkarzy Spurs. Lonnie Walker IV pomógł drużynie stąpać po wodzie, zbierając dziewięć punktów z ławki, ale jako jedyny był w stanie kupić kosz w zimnym okresie. Vassell później pomógł w dwóch wyjazdach i przeniósł się 10 Cent do Tre Jones na praworęczną trójkę, aby zmniejszyć deficyt do czterech.
  • Ingram popełnił trzeci faul na 5:17 przed końcem, a Spurs w końcu zdołał złamać piłkę. Srebrni i Czarni również zdobyli punkty w każdym z kolejnych dobytków, zmniejszając przewagę do 45-43 i nabierając rozpędu. Ale bez Murraya na boisku, który sprawdzałby McColluma, Spurs nie mógł nadążyć, zdobywając 17 punktów w samej drugiej kwarcie, co dało Pelsowi prowadzenie 14-5. (Bądźmy szczerzy, nie jestem pewien, czy Murray mógł w ogóle powstrzymać go tak, jak grał.) I tak po prostu San Antonio wróciło do pierwszej połowy z dwucyfrową liczbą. Jednak nadal nie możesz ich policzyć – po prostu spadek o 11, gdy kilka rzeczy nie idzie po twojej myśli, jest rzeczą do przetrwania.
  • Keldon Johnson w pierwszej połowie spadł do 0-6. Osobiście obwiniam podkolanówki, których nigdy nie nosiłem.
  • Spodziewałem się bardziej ognistego startu do trzeciego od Spurs. Wyglądali jednak na nieco spanikowanych, jakby spadli o 20 zamiast 11. Wydawało się, że wiele fauli było nietypowych – rezygnacja z zamachu stanu powoli obracała się w obronie. Zrezygnowali także z kilku punktów drugiej szansy, ale Nowy Orlean miał już ogromną przewagę w tej kategorii w grze.
  • To bardzo niefortunne, że Poeltl musiał zmierzyć się z Jonasem Valanciunasem w każdym z ostatnich dwóch meczów. Wielu graczy w lidze ma odwagę spróbować ćwiczeń fizycznych z Jacobem, ale niewielu faktycznie musi skalować, aby odnieść sukces. Valencionas jest jednym z nielicznych. Zdobył 23 punkty i 23 plansze w grze w 2021 przeciwko Tottenhamowi Hotspur. Umocnił gwiazdy San Antonio o 10 punktów w trzeciej kwarcie, utrzymując Pelicans w czołówce.
  • Aktualizacja Keldona: Po dokładnym dochodzeniu potwierdziła, że ​​zamienił buty między przerwą. Wygląda na to, że pomaga, bo strzelił 3-6, aby rozpocząć trzecią kwartę. Więc może to jednak nie były skarpetki. Były to brzydkie, miętowo-zielone tenisówki.
  • „Grają ciężko i grają. Musisz to zrobić we właściwy sposób i mieć na to czas.” -Greg Popovich, włącz mikrofon.
  • San Antonio zakończyło trzecią kwartę przegrywając 92-75. Murray grał przez cały okres i skutecznie spowalniał McColluma (bramkarz Pelican strzelił 2-8, zdobywając kolejne pięć punktów). Ale to nie wystarczyło, żeby wszystko odwrócić. Wygląda na to, że był trochę zardzewiały w ataku po tym, jak opuścił kilka ostatnich meczów sezonu zasadniczego, do tej pory spadając 4-12.
  • Keldon musiał zmienić buty dużo wcześniej. Strzelił szybką szóstkę, aby rozpocząć czwartą kwartę i pomógł Joshowi Richardsonowi w kolejnym koszu zmniejszyć prowadzenie aż do 97-88 i zmusić Nowy Orlean do przerwania meczu. Zostało im tylko 7:25 w San Antonio, ale mają szansę na rajd, jeśli utrzymają to tempo. Doris Burke zasugerowała również, o ile lepiej drużyna radziła sobie z Valancionas, wysyłając więcej obrońców do pomocy w środku, aby seniorzy nie awansowali indywidualnie. Bills spędził pięć minut bez punktu.
  • Wielka noc, wielka dla Devina Vaselle, któremu udało się zdobyć 3, aby zmniejszyć różnicę do sześciu na pięć minut przed końcem. Jest teraz 5-11 na zewnątrz, a wszystkie jego punkty poza dwoma pochodzą spoza łuku. Nola pobiegła, by zwiększyć różnicę do 12 razy, a Wasyl zakończył z kolejnym hat-trickiem. Spurs nie byłoby w tej grze bez niego.
  • San Antonio nie miało wystarczającej siły ognia, aby zakończyć powrót, kończąc sezon zespołu. Ale przypomnienie, jak się tutaj znaleźli: drużyna, która została poniekąd stworzona do umyślnej porażki, nigdy się nie poddała i dostała szansę na powrót do play-offów. Będzie to ważna cecha w przyszłości – tożsamość, którą Spurs mogą zbudować w nowej erze. Dlatego bez względu na to, jak poszła ta gra, zniknęliby jako bardzo pamiętny zespół dla franczyzy. Ten rok był dopiero początkiem.