19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

RWE składa ofertę na pozwolenie na morską energetykę wiatrową o mocy 1,5 GW w Polsce

RWE składa ofertę na pozwolenie na morską energetykę wiatrową o mocy 1,5 GW w Polsce

Niemiecka Agencja Energetyczna RWE ma Złożył ofertę Pozwolenie na morską energetykę wiatrową o mocy 1,5 GW w obszarze 53.E1 na polskim Bałtyku.

Morska farma wiatrowa Freeboard I zlokalizowana jest 75 km od wybrzeża Ustki.

RWE opracowało unikalną koncepcję dla sektora offshore, która koncentruje się na efektywnej współpracy regionalnej pomiędzy innymi sektorami.

Dyrektor generalny RWE Renewables Offshore Wind, Sven Utermöhlen, powiedział: „RWE jest wyraźnie zaangażowane w rozwój polskiej energetyki poprzez realizację rządowego programu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

„W oparciu o nasze ponad 20-letnie doświadczenie w branży morskiej energetyki wiatrowej, zaproponowaliśmy zintegrowaną koncepcję tego pozwolenia na budowę na morzu.

„Wierzymy, że nasza inicjatywa będzie planem rozwoju nowej generacji morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku”.

RWE działa w Polsce od wielu lat i jest liderem polskiej transformacji energetycznej poprzez rozwój, budowę i eksploatację morskich farm wiatrowych.

Firma dywersyfikuje również swój polski portfel odnawialnych źródeł energii, inwestując w projekty fotowoltaiczne.

Obecnie buduje 350MW FEW Baltic II, uważaną za jedną z pierwszych morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku.

Po uruchomieniu projekt morskiej energetyki wiatrowej wyprodukuje wystarczającą ilość zielonej energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby prawie 350 000 polskich gospodarstw domowych.

Wiceprezes RWE Renewables Poland ds. rozwoju offshore Grzegorz Chodkowski powiedział: „Opierając się na naszym doświadczeniu w zakresie morskiej energetyki wiatrowej oraz bliskiej współpracy z lokalnymi społecznościami i firmami z łańcucha dostaw, jesteśmy dobrze przygotowani do dostarczania wielkoskalowych morskich farm wiatrowych, z uwzględnieniem efektywności współużytkowanie terenu.

„Jesteśmy gotowi do konkurowania o kolejne dodatkowe pozwolenia offshore na polskim Bałtyku.”

Na początku tego tygodnia RWE Porozumienie osiągnięte Z rządem niemieckim do stopniowego wycofywania wytwarzania energii elektrycznej z węgla brunatnego do 2030 r.

Spółki stowarzyszone