Nowy, ciekawy trend w wynajmie korporacyjnym (P.R.S.) Pojawił się na polskim rynku nieruchomości, który został zaczerpnięty z najbardziej rozwiniętych rynków w Europie, takich jak Niemcy, Szwajcaria i Holandia. W Polsce widzimy początkowy etap rozwoju tego sektora, do którego epidemia COVID-19 niewątpliwie przyczyniła się m.in. do obaw, że właściciele nowo zakupionych mieszkań poniosą większe ryzyko, tworząc tym samym ludzi świadomych nieumiejętność przewidywania różnych wydarzeń na rynku nieruchomości. Ponadto epidemia stała się czynnikiem „przechodzenia” na krótkoterminowe wynajem turystyczny, zwiększając zainteresowanie wynajmem długoterminowym, więc branża wynajmu Sektor wynajmu prywatnego Może być uwzględniony.
Okoliczności, które znacząco wpływają na wzrost P.R.S. Dział jest nowelizacją ustawy Prawo deweloperskie Organizacja Jednym z nich jest ochrona nowych nabywców mieszkań. Warunki te mogą jednak doprowadzić do wzrostu ceny projektu ze strony dewelopera, co w praktyce doprowadzi do wzrostu cen nowych mieszkań, jednocześnie zachęcając potencjalnych nabywców do zakupu nieruchomości. Oprócz skutków epidemii kluczową rolę w rozwoju odegrały również zmiany populacyjne, gospodarcze i społeczne P.R.S. Trend na rynku nieruchomości spowodował wzrost popytu na mieszkania na wynajem w większych miastach. Inwestorzy instytucjonalni zwrócili uwagę na problemy, z jakimi borykają się firmy w związku z nabywaniem własnych domów przez młodych ludzi w związku z rosnącymi cenami nieruchomości i skomplikowanym procesem uzyskiwania kredytu hipotecznego. Co więcej, część młodych ludzi, nie chcąc podejmować ryzyka zaciągnięcia 30-letniego kredytu hipotecznego (nawet jeśli jest on dostępny), odrzuca myśl, że zwiąże się z takim zobowiązaniem, ceniąc elastyczność, mobilność i płynność finansową.
Dla programistów, rozwój P.R.S. Sektor jest dużym atutem, ponieważ poszukuje nowych, alternatywnych form uzyskiwania przychodów i stara się dostosować do zmieniających się warunków rynkowych. Rosnące zainteresowanie rynkiem najmu korporacyjnego jest szczególnie widoczne, gdy rosnący inwestorzy zagraniczni z Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wyrażają chęć tworzenia portfeli mieszkań na wynajem w Polsce, o czym świadczy liczba planowanych i budowanych mieszkań na wynajem. 35 tys. Obecnie w Polsce jest 30 inwestycji w wynajem korporacyjny, w których znajduje się około 5500 mieszkań. Do 2020 roku inwestorzy aktywnie dążą do rozwoju rynku PRS, co jest istotnym czynnikiem ryzyka dla inwestowania w czasach niepewnych warunków rynkowych, o czym świadczą ogromne kwoty zainwestowane w tego typu projekty. Rozprzestrzenianie się tego trendu na polskim rynku wskazuje, że wszystko zmierza w kierunku zachodnioeuropejskiego stylu, co będzie prowadziło do intensyfikacji aktywności na rynku wynajmu korporacyjnego z każdym kolejnym rokiem.
Sonia Dwarka przyczyniła się do tej aktualizacji.
Kryzys 2020 roku oraz zmiany populacyjne i społeczne odegrały znaczącą rolę w kształtowaniu wszystkich sektorów rynku nieruchomości oraz tworzeniu pożądanej przez wiele osób elastyczności i cash flow, a najem instytucjonalny łączył te cechy, aby zapewnić oczekiwaną jakość. w konsekwencji, P.R.S.Projekty tego typu mają potencjał do osiągnięcia znaczącego sukcesu na polskim rynku. Profesjonalny zarządca budynku, który oferuje spójne warunki i przejrzystą umowę najmu, z pewnością zdecyduje się na wybór wielu osób do zamieszkania w takiej formie. Ponadto długowieczna, dobrze rozwinięta P.R.S. Sektor może ustabilizować ceny na rynku nieruchomości, co zmniejszy ryzyko tzw Bańki spekulacyjne.
Polski rynek od wielu lat przyciąga wielu inwestorów zagranicznych, co czyni go jednym z najatrakcyjniejszych rynków w Europie pod względem zwrotu z inwestycji. Co ciekawe, prognozy wskazują, że P.R.S. Sektor ten może stać się równie interesujący i opłacalny dla inwestorów z Polski i zagranicy, jak ostatnio w sektorze magazynowym. Wzrost aktywności na polskim rynku i liczba inwestorów to zapowiedź wielu dużych transakcji. P.R.S. Departament.
© 2021 Miller, Canfield, Paddock and Stone Plc. Przegląd prawa krajowego, tom XI, nr 193
„Muzyk. Miłośnik kawy. Oddany badacz jedzenia. Webman. Namiętny guru internetu”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35