29 stycznia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rozgrywający Dolphins Tua Tagovailoa został objęty protokołem wstrząsu mózgu NFLCNN

Miami Rozgrywający Tua Tagovailoa Jest to w protokole wstrząsu mózgu NFL, powiedział trener Dolphins Mike McDaniel na konferencji prasowej w poniedziałek.

Ogłoszenie pojawiło się dzień po tym, jak Tagovailoa rozegrał cały mecz, gdy Dolphins przegrali z Green Bay Packers. To już drugi raz w tym sezonie, kiedy 24-letni rozgrywający wylądował we wstrząśnieniu mózgu.

Pojawia się również po kilku miesiącach w centrum uwagi z powodu czegoś, co wyglądało na urazy głowy oraz ligę i związek graczy Wyraź zgodę na aktualizację protokołu Zasady NFL dotyczące oceny i opieki nad zawodnikami ze wstrząsem mózgu.

W poniedziałek po południu McDaniel powiedział, że odkrył „zaledwie dwie godziny temu”, że Tagovailoa miał objawy wstrząsu mózgu i że został objęty protokołem ligowym przez personel medyczny. Nie potrafił wskazać momentu w niedzielnym meczu, w którym Tagovailoa mógł być kontuzjowany.

Trener powiedział, że nie jest jasne, czy Tagovailoa będzie gotowy do gry w tym tygodniu przeciwko New England Patriots.

„Bardzo zależy mi na każdym zawodniku” – powiedział McDaniel. „Traktuję to bardzo poważnie, więc po prostu chcę, żeby był zdrowy i miał spokój pod tym względem. Przede wszystkim, a potem niezależnie od okoliczności, poradzisz sobie z tym później. Chodzi o bycie człowiekiem i upewniając się, że jest nad ziemią.” „.

U Tagovailoa zdiagnozowano również wstrząs mózgu 29 września po tym, jak został zwolniony w meczu z Cincinnati Bengals. Tagovailoa leżał nieruchomo na korcie przez kilka minut, zanim został umieszczony na tablicy i noszach. on jest Opuścił dwa kolejne mecze zespołu.

Ten wstrząs mózgu nastąpił kilka dni po tym, jak Tagovailoa doznał kontuzji głowy, a następnie pozwolono mu kontynuować grę w meczu przeciwko Buffalo Bills 25 września.

Wstrząs mózgu to uraz mózgu, który występuje po urazie głowy, który powoduje ruch narządu tam iz powrotem w czaszce. Ale nawet po tym, jak mózg przestanie wibrować, w narządzie mogą wystąpić zmiany.

W październiku Tagovailoa powiedział, że nie pamięta, jak schodził z boiska podczas meczu 29 września.

„Weź wózek – nie pamiętam tego” – powiedział. „Ale pamiętam rzeczy, które działy się, kiedy byłem w karetce, a potem, kiedy dotarłem do szpitala”.

Opisał proces przechodzenia przez protokół jako stresujący.

„Ale to wszystko zostało zrobione dla bezpieczeństwa gracza i cieszę się, że mogę przejrzeć te rzeczy, aby zrozumieć więcej przypadków wstrząsu mózgu, wiesz, skutki, długoterminowe, krótkoterminowe, takie rzeczy. Myślałem, że to było Wspaniale jest móc przejść przez ten proces i uzyskać pozwolenie”.

Dolphins zajmują siódme i ostatnie miejsce w play-offach w AFC, wyprzedzając o jeden mecz Patriots. Delfiny zostają dwa tygodnie w swoim regularnym sezonie.

READ  2022 Masters Leader: Relacja na żywo, wynik Tigera Woodsa, wyniki golfa dzisiaj w 1. rundzie w Augusta National