2 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjskie czołgi uszkodzone w czasie wojny wystawione na Placu Polskim

WARSZAWA, Polska (AP) – Polscy i ukraińscy urzędnicy rządowi mówią, że planują wystawić w Warszawie na widok publiczny uszkodzone rosyjskie czołgi i pojazdy opancerzone przejęte przez siły ukraińskie podczas wojny..

Szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk powiedział, że pomysł uwydatnił rosyjskie „okrucieństwa” i reakcję Ukrainy.

„Z jednej strony pokazujemy okrucieństwa popełnione przez armię rosyjską na Ukrainie, a (z drugiej pokazujemy heroiczną obronę ukraińskich sił zbrojnych i konsekwencje tych walk” – powiedział Tavarsik.

Paradoksalnie nazwana plenerowa wystawa „Niezwyciężona armia” będzie prezentowana na placu Fort na starówce Warszawy, zburzonej w czasie II wojny światowej iz wielkim trudem odbudowanej.

Minister obrony Ukrainy Oleksi Resnikow powiedział w tym tygodniu, że podobne wystawy zaplanowano w innych europejskich stolicach, m.in. w Berlinie, Paryżu, Madrycie i Lizbonie.

„Pomożemy zapewnić, że rosyjskie czołgi trafią do Europy, ale w formie rozpadu” – powiedział Reznikow w niedzielę w polskich wiadomościach Telewizji Polsat.

Ukraina wzywa swoich zachodnich sojuszników do dostarczania większej ilości sprzętu wojskowego i amunicji w celu wsparcia jej obrony przed ciężkimi rosyjskimi atakami na wschodzie kraju.

READ  Do Polski przybywają pierwsze amerykańskie oddziały posiłkowe i są spodziewane