17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spacewalkers Oleg Artemyev and Denis Matveev Configure New Robotic Arm

Rosyjscy kosmonauci ukończyli spacer kosmiczny, aby stworzyć ramię robota o długości 37 stóp

Astronauci Oleg Artemyev i Denis Matveev stworzyli nowe komponenty ramienia robota w module laboratoryjnym Nauka Multipurpose Laboratory. źródło: NASA

Inżynierowie lotu 67, Oleg Artemyev i Denis Matveev z Roscosmosu, zakończyli swój spacer kosmiczny o 17:37 EDT dzisiaj po 6 godzinach i 37 minutach. Rosyjski spacer kosmiczny 52 rozpoczął się o godzinie 11:01 czasu wschodnioamerykańskiego, aby aktywować nowe ramię robota połączone z Wielozadaniowym Modułem Laboratoryjnym Nauka Międzynarodowej Stacji Kosmicznej poprzez otwarcie włazu śluzy powietrznej w przedziale dokującym Poisk.

Rosyjscy kosmonauci Artemiejew i Matwiejew zrealizowali swoje główne zadania na ten dzień, instalując i podłączając panel sterowania europejskiego ramienia robota, systemu manipulatora o długości 37 stóp, zainstalowanego na niedawno przybyłym wielofunkcyjnym module laboratoryjnym Nauka. Zdjęli także osłony ramion i zainstalowali poręcz na „Nauce”. Ramię posłuży do przemieszczania astronautów i ładunków po rosyjskiej części stacji.

Kosmonauci Oleg Artemyev i Aleksander Skworcow Spacer kosmiczny 2014

Kosmonauci Oleg Artemyev i Alexander Skvortsov pozują podczas spaceru kosmicznego w 2014 roku poza rosyjską częścią stacji kosmicznej. źródło: NASA

Na tym spacerze Artemyev miał na sobie rosyjski skafander Orlan z czerwonymi paskami. Matwiejew miał na sobie skafander w niebieskie paski. Był to czwarty spacer kosmiczny w karierze Artemiewa i pierwszy dla Matwiejewa. Będzie to czwarty spacer kosmiczny na stacji w 2022 i 249 Spacer w kosmosie Montaż, konserwacja i modernizacja stacji kosmicznej.

Podczas zbliżającego się rosyjskiego spaceru kosmicznego zaplanowanego na czwartek, 28 kwietnia, duet porzuci koce termiczne używane do ochrony ramienia podczas startu z Nauką w lipcu 2021 roku. Będą również wyginać stawy ramion, zwalniać blokady i monitorować zdolność ramienia do użycia dwóch zaczepów.

Dodatkowe spacery kosmiczne będą nadal wyposażać europejskie ramię robota i aktywować śluzę powietrzną Nauka dla przyszłych spacerów kosmicznych.