2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosnące akcje Nvidii są ostrzeżeniem dla Tesli – i vice versa

Rosnące akcje Nvidii są ostrzeżeniem dla Tesli – i vice versa

Cóż, to była niespodzianka.

Akcje Nvidii zamknęły się o 24%, po cenie nieco poniżej 380 USD za akcję, i zwiększyły kapitalizację rynkową o prawie 184 miliardów USD, kończąc dzień na poziomie około 940 miliardów USD. Według danych Dow Jones Market jest to trzeci co do wielkości jednodniowy wzrost kapitalizacji rynkowej amerykańskiej firmy w historii. numer jeden? Amazon.com (AMZN) zarobił 191 miliardów dolarów 4 lutego 2022 roku.

Zdaniem Tesli (TSLA) w reakcji cen akcji Nvidii kryje się niebezpieczeństwo, a także szansa.

Niezależnie od tego, czy zysk ma sens, sztuczna inteligencja jest kolejną wielką rzeczą. Sprzedaż Nvidii może osiągnąć 100 miliardów dolarów w 2027 roku, w porównaniu z 43 miliardami prognozowanymi w 2023 roku, napisał w czwartek analityk New Street Research Pierre Virago.Ocenia zakup akcji i ma cenę docelową na 430 dolarów za akcje.

Nie minęło dużo czasu, zanim samochody elektryczne Tesli stały się kolejną wielką rzeczą — a wzrost zapasów o ponad 740% w 2020 r. okazał się mieć miejsce po tym, jak firma stała się konsekwentnie rentowna, a wzrost sprzedaży jednostkowej przyspieszył.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować

Akcje Tesli wzrosły w czwartek o 0,9%, ale akcje spadły o 22% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i spadły o około 40% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum w sierpniu. Większa konkurencja w zakresie samochodów elektrycznych, wyższe stopy procentowe i niższe ceny samochodów prowadzące do niskich marż zysku mają wpływ na nastroje inwestorów.

Inwestorzy detaliczni nadal kochają akcje Tesli. Ponad 50% akcji znajduje się w posiadaniu drobnych inwestorów, w oparciu o wewnętrzne udziały i zgłoszenia akcjonariuszy instytucjonalnych. Akcje Nvidii są również popularne wśród inwestorów detalicznych, ale według danych JPMorgan inwestorzy spędzili ostatni tydzień kupując akcje Tesli i sprzedając Nvidię. Niebezpieczeństwo polega na tym, że nowsza, bardziej błyskotliwa gra doprowadzi do wyprzedaży części akcji Tesli i rotacji w Nvidii.

READ  Elon Musk zwraca się do sądu o odrzucenie wniosku SEC mającego na celu zmuszenie go do złożenia zeznań w dochodzeniu na Twitterze

Brak korzyści z dużej puli inwestorów może wywierać presję na mnożniki wyceny, chociaż trudno jest oszacować, ile. Akcje Tesli są wyceniane na około 38-krotność szacunkowych zysków w 2024 r


Standard & Poor’s 500

Handluje około 18 razy. Akcje Nvidii są przedmiotem obrotu 40 razy.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować

Jest jednak dobra wiadomość dla inwestorów Tesli. Ma własną działalność związaną ze sztuczną inteligencją, ale zamiast tworzyć teksty w języku naturalnym, zespoły AI Tesli uczą samochody, jak samodzielnie prowadzić. „Tesla ma ogromne możliwości sztucznej inteligencji w świecie rzeczywistym” — powiedział dyrektor generalny Elon Musk Davidowi Faberowi z CNBC po dorocznym spotkaniu akcjonariuszy firmy w maju. „Tesla będzie miała moment ChatGPT… Nagle trzy miliony samochodów będą mogły jeździć same bez nikogo”.

Według analityka Wedbush, Dana Ivesa, ta możliwość samodzielnej jazdy, którą Tesla nazywa pełną samodzielną jazdą, nie znajduje odzwierciedlenia w akcjach. „The Street nie docenia kawałka AI w Tesli i ostatecznie są wyraźnym liderem na drodze w FSD i Optimusie” – napisał. „Z czasem może to dodać 40 USD na akcję do historii Tesli”. Ocenia zakup akcji Tesli i ma cenę docelową 215 USD za akcję.

„FSD to darmowa opcja kupna” — mówi Gary Black, współzałożyciel Future Fund Active ETF (FFND), odnosząc się do określenia inwestora na coś, co nie jest uwzględniane w większości wycen, ale może przynieść korzyści dla akcji tylko wtedy, gdy przełamać pozytywnie. „Nie buduję [self-driving] wycenę robotaxi przy mojej cenie docelowej 320 USD, ale jeśli FSD Tesli nagle spadnie do zera [driver] Interwencje w każdym locie mogą wywołać moment Nvidii”.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować

Nie wszyscy uważają, że program FSD Tesli wkrótce rozwiąże problem autonomicznej jazdy. „Chcę to zobaczyć”, mówi Francisco Bido, starszy menedżer portfela w F/m Acceleration, firmie, która wykorzystuje czynniki ilościowe i fundamentalne do inwestowania. Ma długą pozycję w akcjach Nvidii i krótką pozycję w akcjach Tesli.

READ  Stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych wzrosła do 3,8%; Rynek pracy wciąż nabiera tempa

Większa konkurencja dla Tesli jest dla niego zmartwieniem. Mówi, że Nvidia jest w lepszej sytuacji, dodając: „Mają przewagę pierwszego ruchu [in AI]. ”

Bez FSD inwestorzy pozostają z uznaniem dla Tesli w oparciu o jej działalność motoryzacyjną, co nie wystarczyło, aby akcje Tesli powróciły do ​​najwyższego poziomu ponad 414 USD za akcję w listopadzie 2021 r., kiedy ich wartość rynkowa wynosiła na północ od 1 biliona USD . Dziś jest wart około 570 miliardów dolarów.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować

Hałas czasami powoduje, że akcje nieco rosną. Jest to również ryzyko dla akcji Nvidii.

Korekty i wzmocnienia: Nvidia zyskała w czwartek 184 miliardy dolarów wartości rynkowej, co jest trzecim co do wielkości jednodniowym zyskiem ze wszystkich amerykańskich firm i największym zyskiem Nvidii w historii. Wcześniejsza wersja wykresu, która pojawiła się na stronie głównej Barrona wraz z tym artykułem, błędnie wskazywała, że ​​był to największy jednodniowy wzrost kapitalizacji rynkowej firmy.

Napisz do Ala Roota na adres [email protected]