Sophie Giraud/AMC
Krysten Ritter występuje w serialu AMC Orphan Black: Echoes.
CNN
—
Klonowanie to całkiem niezła metafora jednej z głównych metod stosowanych obecnie w popularyzacji programów telewizyjnych, ale „Orphan Black: Echoes” przynajmniej stara się odróżnić od swojego poprzednika, który trwał pięć sezonów i zdobył nagrodę Emmy. serial telewizyjny. Tatiana Maslany. Nowy serial AMC z Krysten Ritter w roli głównej ma wiele wpadek, choć nie ma DNA potrzebnego do uwolnienia kolejnej armii klonów.
Seria skupia się nieco bardziej na faktach, a akcja rozgrywa się w roku 2052 z Lucy (Ritter, aka Marvel). „Jessica Jones”) ucieka z ośrodka, w którym wydaje się, że została całkowicie wskrzeszona z jakiegoś różowego śluzu, nie pamiętając, kim jest, mówiąc jej jedynie, że przeszła „zabieg”.
Szybko do przodu, a po ucieczce odnajduje miarę normalności w świecie zewnętrznym z Jackiem (Avan Jogia) i jego nastoletnią córką (Zarella Langford Houghton).
Niestety, tajemnice nie pozostają ukryte w dramacie science-fiction, a Lucy zostaje odkryta przez naukowca dr Keirę Manning (Keeley Hawes), który ją „wdrukował”, podczas gdy jest ścigana przez agentów, którzy ją zmuszają, jak Lucy mówi: „aby dowiedzieć się, kim jestem, aby chronić to, kim jestem”. Rodzi to wiele pytań na temat jej przeszłej tożsamości, tego, kto jest odpowiedzialny za tę złożoną (i nielegalną) technologię oraz tego, czego chcą od niej tajemniczy „oni”, którzy za nią stoją.
Odpowiedzi są nieco nieoczekiwane, w tym te dotyczące nastolatki Jules (Amanda Fix), która również niechętnie zostaje wciągnięta w fabułę. Szczegóły ujawniają się stopniowo w trakcie 10-odcinkowego sezonu, zapewniając jednocześnie powagę emocjonalną, która dodaje pożądanej głębi postaciom, w tym obowiązkowemu miliarderowi (odpowiednio przerażającemu Jamesowi Hiroyuki Liao), który wspiera pracę Manninga, ale którego motywy pozostają podejrzane.
Sophie Giraud/AMC
Keeley Hawes gra naukowca stojącego za „drukującym” klonem w Orphan Black: Echoes.
Jak wspomniano, chociaż „Orphan Black” cieszy się wiernym kultem, opracowała nawet własny pseudonim hashtagowy „Klub klonów” Zwroty akcji narracyjne stają się z biegiem czasu mniej wciągające, a pułapki, której „Echoes” w większości unika, przynajmniej gdy zjeżdża z linii montażowej.
Jednakże koncepcja klonowania w sposób nieunikniony osłabia dramaturgię, ponieważ wariacje na ten temat obejmują wiele wersji tej samej tożsamości (HBO bierze to na siebie „Zachód” przychodzi na myśl) został odkryty, głównie na własnej skórze.
Autorką nowej serii jest Anna Fishko („Fear the Walking Dead”), która wyprodukowała serial wraz ze współtwórcą oryginalnej serii, Johnem Fawcettem, i dobrze radzi sobie z nawlekaniem igły, zapewniając powiązanie z serią pod tą samą nazwą, tworząc oddzielną serię. Zbiór niebezpieczeństw i postaci, które występują samodzielnie. Jednak rola Rittera nie jest tak rzucająca się w oczy jak rola Maslany’ego, co w dużej mierze zdefiniowało tę serię.
Mówiąc szerzej, AMC znalazło również podatne miejsce w świecie gatunku dzięki serii Anne Rice „Wywiad z Wampirem” Przejęcie „Snowpiercera”, a teraz ten program, który ma pomóc w przygotowaniu bogatego składu „Walking Dead”.
Nie jest to bezwarunkowa umowa na wysyłanie klonów, ale jej zadaniem jest dokonanie zaktualizowanej zmiany genetycznej „Orphan Black”, tak aby „Echoes” wiarygodnie poradziło sobie z tą, jakkolwiek powiązaną, trudną i złożoną procedurą.
Premiera Orphan Black: Echoes odbędzie się 23 czerwca o godzinie 22:00 czasu wschodniego w stacjach AMC, BBC America i AMC+.
„Irytująco skromny fan sieci. Pisarz. Alkoholowy geek. Namiętny odkrywca. Rozwiązujący złe problemy. Nieuleczalny ekspert od zombie”.
More Stories
Cate Blanchett twierdzi, że we współczesnym społeczeństwie panuje „wyraźny brak wstydu” | Cate Blanchett
Festiwal Filmowy w Wenecji rozpocznie się pokazem Soku z żuka w reżyserii Jenny Ortegi
Nikki Glaser jest gospodarzem Złotych Globów 2025