17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przypadkowo polski policjant pomaga Lekowi Wallace’owi złapać gumę w Stanach Zjednoczonych.

Doland, Łącz. (AP) – Polski żołnierz z Connecticut był zszokowany, gdy w środę zareagował na SUV-a z przebitymi oponami byłego prezydenta Polski Lek Wałęsa.

Policja stanowa poinformowała, że ​​Trooper Lucas Libert, który przemawiał we wtorek w Hartford w ramach amerykańskiej wycieczki, aby pomóc uchodźcom uciekającym z Ukrainy podczas wojny z Rosją, odebrał telefon w Tolland i został powitany przez Wallace’a.

35-letni Libert, który przybył do Stanów Zjednoczonych w wieku 18 lat, powiedział Hartfordowi Currantowi, że rozmawiał z Wallace po polsku o ich ojczyźnie i że pomagał kierować ruchem antykomunistycznym Wallace.

„Spotkanie z człowiekiem, który udzielił głosu w tamtych czasach, było zdecydowanie świetną okazją” – powiedział Libert. „To było zdecydowanie wspaniałe doświadczenie”.

78-letni Wallace kierował ogólnokrajowym ruchem solidarnościowym w Polsce w latach 80., który ostatecznie obalił polskich przywódców komunistycznych. W wyborach w 1989 roku. Otrzymał Nagrodę Nobla w 1983 roku i pełnił funkcję pierwszego wybranego prezydenta Polski w latach 1990-1995. Jest zaciekłym krytykiem obecnego prawicowego rządu w Polsce.

Pracownik serwisu samochodowego zmienił oponę i kontynuował zjazd Wallace I-84. Poniedziałkowe wydarzenie w Bostonie było jednym z jego kolejnych przystanków.

READ  Thales wprowadza do Polski biometryczne karty płatnicze