16 listopada, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przewodniczący SEC Gary Gensler ostrzega, że ​​zbliżający się kryzys finansowy spowodowany sztuczną inteligencją jest „prawie nieunikniony”

Jak podobno powiedział przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler człowiek ogłaszający I że bez jakiejś formy interwencji kryzys finansowy spowodowany powszechnym wykorzystaniem sztucznej inteligencji jest „prawie niemożliwy do uniknięcia”.

Wypowiedzi prezydenta pojawiły się podczas wywiadu dla „Financial Times”, w którym – jak wynika z artykułu – Gensler powiedział, że kryzys może nadejść w ciągu dekady.

Obawy prezydenta wyraźnie koncentrują się wokół centralizacji modeli AI i dostawców usług chmurowych.

Według wywiadu:

Myślę, że w przyszłości czeka nas kryzys finansowy […] Jeśli wszyscy polegają na modelu podstawowym, a model podstawowy nie znajduje się u dealera brokerskiego, ale w jednej z dużych firm technologicznych. Ilu dostawców usług w chmurze mamy w tym kraju?

Wraz z regulacją kryptowalut sztuczna inteligencja stała się jednym z największych wyzwań regulacyjnych stojących przed SEC. Według Financial Times Gensler jest zaniepokojony nadmiernym poleganiem na podobnych modelach (np. ChatGPT), prowadzącym do zachowań stadnych na Wall Street i na wszystkich amerykańskich rynkach finansowych.

Powiązany: Gary Gensler potwierdza wykorzystanie przez SEC sztucznej inteligencji w nadzorze finansowym

Stanowisko Genslera nie jest nowe. W 2020 r. Genslera Współautor Artykuł zatytułowany „Deep Learning and Financial Stability”, w którym wyraził podobny pogląd wraz z Lily Bailey, wówczas asystentką naukową w MIT, a obecnie pracującą w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jako zastępca szefa personelu, Według Na jej stronę na LinkedIn.

Według dokumentu z 2020 r. coraz szersze wykorzystanie systemów sztucznej inteligencji w systemie finansowym „może prowadzić do niestabilności systemu finansowego i zagrożeń dla całej gospodarki”.

W dalszej części badania zawarto ukryte wezwanie do wprowadzenia regulacji rządowych: „Obecne systemy regulacyjne sektora finansowego – zbudowane we wcześniejszej epoce technologii analizy danych – prawdopodobnie nie uwzględnią ryzyka systemowego stwarzanego przez powszechne przyjęcie głębokiego uczenia się w finansach”.