9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przegląd kampanii Polski na Mistrzostwa Świata: Co przyniesie przyszłość?

Kiedy w poniedziałek polska drużyna wróci do domu, zawodnicy i sztab szkoleniowy będą musieli zastanowić się nad tym, co ostatecznie zakończyło się względnie udanym sezonem, awansem do 1/8 finału po raz pierwszy od 1986 roku i heroicznym wyjściem z mistrzami świata Francją.

Sukces w dotarciu do fazy pucharowej został przez wielu polskich kibiców i analityków stłumiony przez styl polskiej reprezentacji.

Szczególnie defensywny występ w bezbramkowym remisie z Meksykiem, po którym nastąpiło nieco nieoczekiwane zwycięstwo i nieco ryzykowny występ przeciwko Saudyjczykom, zakończył się porażką z Argentyną.

Czesław Michniewicz może jednak uczciwie argumentować, że osiągnął zamierzony cel i że zawsze wyraźnie czuł, że nie ma zawodników zdolnych do prowadzenia meczów z przeciwnikami na tym poziomie.

Słusznie może twierdzić, że jego drużyna jest nieco przyjemniejsza dla oka i pokazała się przeciwko Francji, gdy została uwolniona od ciężaru nadziei na wyjście z grupy.

Poza tym Polska nie będzie jedyną defensywną drużyną w turnieju. Na przykład Australia ma na ogół bardzo sztywny, niechętny do ryzyka system.

Główna różnica polega na tym, że Australia nie ma tak wielu graczy walczących o swoje kluby, a na papierze istnieje znacząca różnica w klasach. Polska ma czterech graczy grających w elitarnych klubach w Lidze Mistrzów w tym sezonie i wielu rywalizujących na najwyższym poziomie w Niemczech, Anglii, Włoszech i Francji.

Zagadka Michniewicza

W obliczu krytyki polski trener powiedział, że styl gry jego zespołu jest po prostu pragmatyczny. Nasuwa się pytanie, czy jest to tylko pragmatyzm, czy w pełni wykorzystuje on dostępne mu narzędzia? Ponadto jego podejście, które stawia przede wszystkim na obronę, może mieć szersze implikacje dla przyszłości drużyny narodowej.

Zapytany przez polskie media, czy planuje zagrać na Mistrzostwach Świata 2026, Lewandowski, cytowany przez Reutera, powiedział: „To jeszcze długa droga, oczywiście, musisz cieszyć się grą.

READ  Czołowy polski zawodnik Adrian Meronc ma wielkie marzenia, by zagrać na PGA Tour w 2023 roku | Wiadomości golfowe i informacje o trasach

„Jeśli zaatakujemy, spróbuj zaatakować, jest trochę inaczej. Ale jeśli gramy defensywnie, nie ma radości.

Michniewicz odpowiedział: „Myślę, że jego (Lewandowskiego) sytuacja jest trudna, ponieważ styl gry Portugalii czy Francji jest bardziej efektywny dla napastnika, mają więcej podań wokół pola karnego.

„To nie z powodu naszych ograniczeń jesteśmy tacy, jacy jesteśmy. Myślę, że Robert jest w trudnej sytuacji, ale to nie znaczy, że nie zdobędzie gola.

Podopieczni Micniewicza grają sami ze sobą ze względu na zbiorowe braki w defensywie, co ilustruje waleczność Wojciecha Szczęsnego w bramce i pomocy, która nie jest w stanie długo utrzymać się przy piłce.

Z Glikiem i Krychowiakiem na końcowym etapie kariery, sprawa skomplikuje się w eliminacjach Euro 2024.

Pojawienie się młodzików Kiwiera, Zalewskiego i Kamińskiego wróży świetlaną przyszłość, ale przy wszystkich swoich niewątpliwych zdolnościach nie rozwiązali oni wspomnianych fundamentalnych problemów Polski.

W Lewandowskim i Zielińskim Polska ma dwóch światowej klasy graczy, którzy mają tendencję do swobodnej, ofensywnej piłki nożnej, ale często brakuje im cienia graczy znanych kibicom z Barcelony i Napoli.

Michniewicz stoi w obliczu sytuacji paragrafu 22; Czy powinien porzucić swoją zaciekłą reputację defensywną i spróbować wydobyć więcej ze swojego talentu ofensywnego, uspokajając przy okazji swojego najlepszego gracza, czy też zachować postawę, która uczyniła go najbardziej utytułowanym trenerem Polski od pokolenia?

Źródło: