18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Proces Wagatha Christie w Wielkiej Brytanii dobiegł końca

Proces Wagatha Christie w Wielkiej Brytanii dobiegł końca

Rebecca Vardy, żona napastnika Leicester City, Jamiego Vardy’ego (z lewej), opuszcza Królewski Trybunał Sprawiedliwości po ostatnim dniu głośnego procesu nazwanego sprawą „Wagatha Christie”, gdy Rebecca Vardy pozywa Colina Rooneya (z prawej) o zniesławienie po został publicznie oskarżony o ujawnienie prywatnych historii prasie 19 maja 2022 r. w Londynie w Anglii.

Wiktor Szymanowicz | Publikowanie w przyszłości | Obrazy Getty

LONDYN – Urzekający brytyjski proces Wagaty Christi zakończył się w piątek werdyktem, a Rebecca Vardy przegrała sprawę o zniesławienie przeciwko koleżance z piłki nożnej Colinowi Rooneyowi.

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii orzekł przeciwko Vardy’emu na korzyść Rooneya po wieloletniej kłótni między „Wagami” – żonami i dziewczynami piłkarzy – która zawierała wszystkie zwroty akcji w jednej z najlepszych powieści kryminalnych Agathy Christie.

Sędzia sędzia Stein wydała swoje pisemne orzeczenie w piątek po zjadliwym i skandalicznym dwutygodniowym procesie w maju.

Pojawia się dwa lata po tym, jak Vardy pozwał Rooneya o zniesławienie po kłótni o serię postów na Instagramie.

Rooney twierdziła, że ​​historie z jej własnego konta na Instagramie zostały ujawnione przez Vardy dziennikarzom brytyjskiego tabloidu The Sun.

Vardy gwałtownie zaprzeczyła zarzutom, argumentując, że oskarżenia spowodowały jej „powszechne publiczne znęcanie się” i pozwała Rooneya, próbując oczyścić jej imię.

Jednak w swoim orzeczeniu z piątku Stein powiedział, że „prawdopodobnie”, że ówczesna agentka Vardy’ego, Caroline Watt, „wykonała bezpośrednią pracę”, aby przekazać informacje Słońcu.

„Dowody … wyraźnie pokazują, moim zdaniem, że pani Vardy była świadoma tego zachowania i tolerowała je oraz aktywnie się w nie zaangażowała, kierując panią Watt na prywatne konto na Instagramie, wysyłając zrzuty ekranu z postami pani Rooney i zwracając uwagę do spraw, które mogą potencjalnie zainteresować prasę oraz w odpowiedzi na dodatkowe zapytania zgłoszone przez prasę za pośrednictwem pani.

Jak my się tu znaleźliśmy?

Rooney i Vardy pojawili się w centrum uwagi w 2000 i 2010 roku jako „Wags” – termin obecnie mniej używany ze względu na jego seksualne konotacje – odpowiednio dla byłego kapitana Anglii Wayne’a Rooneya i Jamiego Vardy’ego z Leicester City.

Ale para, która była przyjaciółmi, zyskała osobistą niesławę po publicznym konflikcie.

Ronnie, która podejrzewała, że ​​ktoś ujawnił prasie historie z jej konta na Instagramie, rozpoczęła w 2019 r. „żądlącą” operację.

Opublikowała mnóstwo fałszywych historii – w tym o podróży do Meksyku, aby wybrać „sex pick” i zalaniu piwnicy – ​​i stopniowo ograniczała się do swoich zwolenników, aby sprawdzić, czy historie nadal będą pojawiać się w prasie.

W końcu, gdy pozostał tylko jeden obserwujący, a historie wciąż wyciekały, Ronnie zwróciła się do mediów społecznościowych, aby opublikować wnioski ze swoich ustaleń: „To… konto Rebeki Vardy”.

Vardy, która zaprzeczyła oskarżeniom, wniosła pozew o zniesławienie przeciwko Rooney, twierdząc, że jej reputacja została nadszarpnięta.

Rooney utrzymywała, że ​​jej działania były uzasadnione w interesie prawdy i interesu publicznego.

Co wydarzyło się w sądzie?

W maju sprawa przeszła w siedmiodniowy proces, w którym Rooney (36 l.) i Vardy (l. 40) wstali, by podzielić się swoimi relacjami.

Podczas emocjonalnie naładowanego przesłuchania obrona Rooney dostarczyła dowodów na widoczne lekceważenie przez Vardy prywatności innych osób, w tym jej Sprzedawanie historii „Pocałuj i opowiedz” Po jednej nocy z kolegą celebrytą Peterem Andre.

Vardy w końcu przyznała, że ​​wcześniej próbowała ujawnić historię o piłkarzu Dannym Drinkwaterze, w której napisała do swojego agenta Watta, aby powiedział: „Chcę za to zapłacić”.

Wydawało się również, że zaakceptowała fakt, że Watt wyciekł informacje z prywatnego konta Rooneya na Instagramie do gazety, ale zaprzeczyła, jakoby były to „nowe” informacje.

Watt został uznany za niezdolnego do składania zeznań w sprawie. Reporterzy Sun również nie dostarczyli dowodów.

Drogie epickie

Sędzia Stein powiedziała w swoim orzeczeniu w piątek, że Vardy doznała „stopnia samooszukiwania się” do tego stopnia, że ​​była zaangażowana w przecieki do The Sun, dodając, że było „wiele okazji”, kiedy dowody Vardy’ego były „ewidentnie niespójne”. .

Zauważyła również, że chociaż Vardy mógł czuć się „prawdziwie obrażony oskarżeniem postawionym przez panią Rooney w ulotce informacyjnej”, oskarżenia o zniesławienie – rodzaj zniesławienia na piśmie – nie były uzasadnione.

W piątek Rooney powiedziała, że ​​czuła, że ​​wyrok ją uniewinnił.

„Oczywiście cieszę się, że sędzia uznał dziś jej orzeczenie na moją korzyść”, powiedziała, zgodnie z oświadczeniem wydanym Palestyńskiej Agencji Informacyjnej.

Zauważyła jednak, że proces był ogromnym kosztem w czasie, gdy wiele osób w całym kraju boryka się z coraz większymi kosztami kryzysu.

„To nie był problem, którego w ogóle szukałam lub chciałam” – powiedziała. „Nigdy nie wierzyłem, że powinien był iść do sądu w tak trudnych czasach dla tak wielu ludzi, kiedy o wiele lepiej byłoby wydać pieniądze, aby pomóc innym”.

Strata Vardy oznacza, że ​​nie otrzyma żadnego odszkodowania, ale Ronnie ma prawo żądać zwrotu kosztów.

Jednak jakiekolwiek odszkodowanie, które otrzyma Rooney, prawdopodobnie będzie znikome w stosunku do kosztów sprawy, a eksperci prawni wskazują, że każda kobieta będzie teraz musiała liczyć się z rachunkami prawnymi o wartości ponad 1 miliona funtów (1,2 miliona dolarów) każda.

Vardy powiedziała, że ​​była „głęboko zasmucona i rozczarowana decyzją sędziego”.

„To nie jest wynik, którego oczekiwałam i nie sądzę, żeby był sprawiedliwy” – powiedziała w oświadczeniu. „Złożyłam pozew w obronie mojej reputacji i jestem zszokowana wynikiem sędziego”.

READ  Rosja twierdzi, że rozpoczęła się „kolejna faza” inwazji na Ukrainę