Spotkanie podkreśliło bieżące wysiłki rządu Indii Dyplomacja gier Jako narzędzie rozwoju stosunków międzynarodowych.
Kabaddi, sport kontaktowy mający starożytne indyjskie korzenie, w ostatnich latach odnotował gwałtowny wzrost popularności na całym świecie, głównie dzięki swojemu sukcesowi. Liga Pro Kabaddi (P.K.L) w Indiach.
Spiczko, były zawodnik PKL, reprezentuje solidny łącznik obu krajów w dziedzinie kabaddi.
Jego dwusezonowy występ w Bengaluru Bulls (2015–2016) był kamieniem milowym, dzięki czemu stał się pierwszym europejskim zawodnikiem występującym w lidze.
Udział w reprezentacji Polski w Pucharze Świata Kabaddi 2016 w Ahmadabadzie jeszcze bardziej ugruntował jego rolę jako pomostu pomiędzy europejskim i indyjskim kabaddi.
Rozmowy Premiera ze Spiczką i Kalbarczykiem skupiały się na konkretnych krokach mających na celu poprawę obecności Kabaddi w Polsce.
Obejmuje to zbadanie możliwości organizacji dwustronnych turniejów z udziałem sportowców indyjskich i polskich, których celem byłoby zapewnienie cennej ekspozycji polskim sportowcom i podniesienie rangi sportu w kraju.
Modi pochwalił obu mężczyzn za zaangażowanie w promocję Kabaddi w Polsce i Europie, mówiąc: „Świętujemy tętniącą życiem więź sportową. W Warszawie spotkałem zawodników Kabaddi Michała Spiczko i Annę Kalburczyk. Sport jest aktywnie śledzony w Polsce. Jak można popularyzujemy ten sport w Polsce i stwarzamy więcej interakcji pomiędzy indyjskimi i polskimi zawodnikami?”, w tym potwierdzanie meczów.
Angażując się z kluczowymi stronami zainteresowanymi polskim krajobrazem Kabaddi, rząd Indii dąży do wspierania rozwoju tego sportu na nowych terytoriach, przy jednoczesnym pogłębianiu więzi dyplomatycznych.
„Muzyk. Miłośnik kawy. Oddany badacz jedzenia. Webman. Namiętny guru internetu”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35