3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pracownicy Starbucks twierdzą, że ich sklep będzie zamknięty z powodu działalności związkowej

Pracownicy Starbucks twierdzą, że ich sklep będzie zamknięty z powodu działalności związkowej

Komitet Pracy powiedział, że wnosi oskarżenie o nieuczciwą praktykę pracy do Narodowej Rady ds. Stosunków Pracy, twierdząc, że Starbucks podejmuje „wyraźną próbę zastraszenia pracowników w całym kraju”, zgodnie z komunikatem prasowym Związku Pracowników Starbucks.

W piątek Starbucks poinformował pracowników w swojej lokalizacji College Avenue w pobliżu Cornell University, że sklep zostanie zamknięty w ciągu tygodnia, zgodnie z komunikatem prasowym.

W kwietniu wszystkie trzy lokale Starbucks w Itace zagłosowały za utworzeniem związku, dzięki czemu Itaka jest pierwszym w pełni uzwiązkowionym miastem firmy w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z komunikatem prasowym związku.

16 kwietnia pracownicy sklepów przy College Avenue strajkowali, twierdząc, że „niebezpieczne warunki pracy” wynikają z „awaryjnych odpadów” z nadmiaru tłuszczu, powiedział związek.

Nadia Vitek, baristka w lokalu, który wkrótce ma zostać zamknięty, twierdziła, że ​​pułapka na tłuszcz była ciągłym problemem, tworząc „nieprzyjemny” zapach, który mogli zauważyć nawet klienci. Powiedzieli, że olej pokrywa całą podłogę sklepu.

„Teraz zamykają sklep i jedynym konkretnym powodem, jaki nam podają, jest pułapka na tłuszcz” – powiedział Vitek. „I wydaje się rażące, gdy połączysz kropki”.

Vitek powiedział, że w piątek kierownik sklepu spotkał się z pracownikami zespołów Microsoftu, aby ogłosić zamknięcie sklepu.

„Trzęsłem się, kiedy usłyszałem, jak mówią nowiny” — powiedział Vitek. „W rozmowie telefonicznej nawet nie wyjaśnili, że było to trwałe zamknięcie. Dostałem to w e-mailu od adwokata antyzwiązkowego, którego właścicielem jest Starbucks”.

Rzecznik firmy powiedział, że Starbucks otwiera i zamyka sklepy w ramach swojej normalnej działalności. Nie skomentowali konkretnych powodów zamknięcia Itaki ani nie odpowiedzieli na żadne pytania poza oświadczeniem.

„Nasi lokalni, regionalni i krajowi liderzy pracowali z pokorą, starannością i pilnością, aby stworzyć rodzaj środowiska sklepowego, którego partnerzy i klienci oczekują od Starbucks” – powiedział rzecznik Starbucks. „Naszym celem jest zapewnienie, że każdy partner jest wspierany w jego indywidualnej sytuacji i mamy natychmiastowe dostępne możliwości rynkowe”.

READ  Elon Musk stał się największym współtwórcą Twittera

Ale Vitek powiedział, że niektórzy pracownicy Starbucksa na miejscu martwią się o spędzenie wystarczającej liczby godzin, ponieważ inne sklepy w okolicy już mają problemy.

Rada Pracy USA pozywa Starbucks o ponowne zatrudnienie pracowników związkowych

„Starbucks kontynuuje swoją strategię dziel i podbijaj” – powiedział Vitek. „Ale wiesz, chociaż jesteśmy w żałobie, wszyscy jesteśmy gotowi do walki”.

United Workers Corporation, filia Międzynarodowej Federacji Pracowników Usług, która wspiera pracowników Starbucks, również złożyła dziesiątki skarg na kawowego giganta.

„Zamykanie sklepu jest naruszeniem federalnego prawa pracy, ponieważ pracownicy korzystali ze swoich praw” – napisał Ian Hayes, prawnik Starbucks dla United Workers, w oświadczeniu dla CNN Business. „Nie mamy wątpliwości, że NLRB pozwie firmę za to nielegalne naruszenie związku, a sprawiedliwość zostanie wymierzona”.