26 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pozostaniemy najlepszymi przyjaciółmi

Pozostaniemy najlepszymi przyjaciółmi

Sanna Marin i Markus Raikkonen złożyli pozew o rozwód.

Helsinki:

Ustępująca premier Finlandii Sanna Marin złożyła wspólnie pozew o rozwód ze swoim mężem Markusem Raikkonenem, z którym żyli przez trzy lata, poinformowali w środę na Instagramie.

„Jesteśmy wdzięczni za nasze 19 lat razem i naszą ukochaną córkę. Zawsze będziemy najlepszymi przyjaciółmi” – powiedzieli w osobnych relacjach na Instagramie.

Marin i Raikkonen, którzy do niedawna pracowali w firmie venture capital, mają wspólną 5-letnią córkę. Pobrali się w 2020 roku, kiedy Maren sprawowała urząd zajmujący się skutkami pandemii COVID-19.

„Przeżyliśmy razem naszą młodość, razem weszliśmy w dorosłość, dorastaliśmy i razem zostaliśmy rodzicami naszej drogiej córki” – napisała Marin na Instagramie po ślubie z Raikkonenem w sierpniu 2020 roku.

Marin i jej Partia Socjaldemokratyczna przegrali wybory parlamentarne w Finlandii w zeszłym miesiącu, wyprzedzając prawicową Partię Koalicji Narodowej i nacjonalistyczną Partię Finów.

Marin, w wieku 37 lat, najmłodsza premier świata, kiedy obejmowała urząd w 2019 roku, była uważana przez fanów na całym świecie za tysiącletni wzór do naśladowania dla postępowych nowych przywódców, nawet gdy wyborcy w kraju wybrali nowy rząd.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była edytowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego).

READ  Biden wysyła swojego głównego doradcę na spotkanie z księciem saudyjskim