1 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pożary w Albercie: ponad 13 000 osób zostało ewakuowanych w zachodniej Kanadzie, ponieważ pożary szaleją w całym regionie podczas upałów i silnych wiatrów

(CNN) Ponad 13 000 osób mieszkających w kanadyjskiej prowincji Alberta zostało ewakuowanych z powodu pożarów szalejących w całym regionie, który doświadcza wyjątkowo upalnej pogody i silnych wiatrów, poinformowali urzędnicy ratunkowi.

W zachodniej prowincji płonie co najmniej 78 pożarów, w tym 19 wymknąć się spod kontroli, Stephen Lacroix, dyrektor Okręgowej Agencji Zarządzania Kryzysowego, powiedział dziennikarzom podczas piątkowej konferencji prasowej.

„To dobitne przypomnienie, jak potężne i nieprzewidywalne mogą być pożary” – powiedział Lacroix.

Według Kristi Tucker, dyrektor Alberta Wildfire Information Unit, niektórzy mieszkańcy społeczności Fox Lake, gdzie pożar się nasilił, zostali ewakuowani helikopterem. W piątek rano dziesiątki strażaków Fox Lake walczyło z pożarami, które strawiły prawie 11 000 akrów, poinformowali urzędnicy.

Według Tuckera w Drayton Valley strażacy, helikoptery i lotniskowce walczyły z niekontrolowanym pożarem, który strawił ponad 3700 akrów.

Władze gminy Yellowhead i miasta Edson również nakazały natychmiastową ewakuację z powodu pożarów szalejących w Albercie, napisali urzędnicy Edson. Według strony internetowej społeczności, miasto Edson liczy nieco mniej niż 9 000 mieszkańców.

Piątkowy wieczór, urzędnicy Alberty Rozwiń nakaz obowiązkowej ewakuacji w Lac Ste. Ann County, które jest około 50 mil na północny zachód od Edmonton. Urzędnicy powiedzieli mieszkańcom, że ewakuacja może potrwać do trzech dni.

Nakazał również ewakuację części hrabstwa Great Lakes, w którym mieszka około 5600 mieszkańców, w tym mieszkańców na wschód od West Prairie River i autostrady 749 oraz na południe od City Route 724. Nie jest jasne, ile osób zostało dotkniętych ewakuacją.

Urzędnicy poprosili mieszkańców Banana Belt o przygotowanie „posiadłości poprzez usunięcie stosów kłód, orkę i orkę wokół posiadłości, jeśli to możliwe”.

„Istnieje potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia” – powiedzieli przedstawiciele hrabstwa Great Lakes powiedział w poście.

„Temperatury są od 10 do 15 stopni powyżej normy już od jakiegoś czasu” – powiedział Tucker. „Nadal nie mamy zielonej trawy i liści w całej prowincji, co oznacza, że ​​ziemia jest bardzo sucha”.

READ  ZDJĘCIA: Wyjazd Bidena do Azji

Terytorium Północne doświadcza wyjątkowo gorących i wietrznych warunków, powiedział Tucker, a mieszkańcom nie wolno wzniecać otwartych pożarów na terenach publicznych lub prywatnych, gdy ogień się pali.

Tucker powiedział, że spośród 348 pożarów, które wybuchły w Albercie od stycznia, spłonęło ponad 61 776 akrów.

„O tej porze roku jest znacznie więcej pożarów, niż z pewnością widzieliśmy kiedykolwiek w niedalekiej przeszłości” – zauważył Tucker.

W Kolumbii Brytyjskiej zarządzono ewakuację

W północno-wschodniej Kolumbii Brytyjskiej rozszerzył okręg regionalny Peace River Nakaz ewakuacji Do Pożary jeziora granicznego wczesna sobota.

BC Wildfire Service „nadal reaguje na pożary w Boundary Lake położonym na granicy Kolumbii Brytyjskiej i Alberty, na wschód od #FortStJohn” – podała agencja, dodając, że pożar obejmował 4695 akrów.

BC Wildfire powiedział: „Obszar jest dotknięty silnym dymem, a widoczność jest słaba. Zasoby lotnicze stoją obecnie w obliczu wyzwań z powodu słabej widoczności. Kierowcom zaleca się unikanie autostrady międzystanowej 64 ze względu na słabą widoczność”.

Urzędnicy Peace River powiedzieli, że początkowy nakaz ewakuacji „został rozszerzony w wyniku agresywnego zachowania się ognia i zagrożenia życia”.

Urzędnicy dystryktu powiedzieli, że zamówienie obejmuje obszary na wschód od granicy z Albertą i na południe od południowej strony Imperial Avenue.

W południowo-wschodniej Kolumbii Brytyjskiej ogłoszono lokalny stan wyjątkowy i zarządzono ewakuację Wydany w tym tygodniu przez Kootenay Boundary Regional District za „bezpośrednie niebezpieczeństwo powodzi dla życia i mienia osób mieszkających lub obecnych”.

„Usługa #BCWildfire jest gotowa do wsparcia reagowania na powódź w całym hrabstwie w ten weekend” – napisała agencja na Twitterze w piątek, dodając, że „20 pracowników zostało rozmieszczonych w obszarze #CacheCreekBC, 33 personel stacjonuje w obszarze #GrandForksBC, a rozmieszczono dodatkowych 20 pracowników.” Ludzie są w gotowości, aby w razie potrzeby pomóc”.

Melissa Alonso z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.