18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pożar klubu nocnego w Tajlandii: 13 zginęło w pożarze budynku

Pożar klubu nocnego w Tajlandii: 13 zginęło w pożarze budynku

Pożar wybuchł około 1 w nocy w klubie nocnym Mountain B, jednopiętrowym budynku w dzielnicy Sattahip w prowincji Chonburi, na południowy wschód od Bangkoku. Tajska policja powiedziała, że ​​30 kilometrów (18 mil) na południe od Pattaya, popularnego miejsca turystycznego.

Pułkownik policji Wuttipong Somjai powiedział CNN, że pożar miał miejsce podczas programu muzycznego na żywo i Oparzenia wahały się od „łagodnych do ciężkich”.

Potwierdził, że wszyscy, którzy zginęli, byli obywatelami Tajlandii. Urzędnicy ratunkowi powiedzieli, że jeden z zabitych miał 17 lat, najmłodszy, o którym wiadomo, że zmarł.

Pułkownik Somjay powiedział, że trwają śledztwo w sprawie przyczyny pożaru.

Natanit Bicol Kaew powiedziała, że ​​była w nocnym klubie świętującym urodziny brata i była blisko przodu sceny, kiedy podbiegła kobieta krzycząc, że sufit się pali.

Kilka sekund później zobaczyła, że ​​głośniki na peronie się palą.

„W żadnym momencie ogień nie rozprzestrzenił się na sufit” – powiedziała CNN, dodając, że kiedy członkowie publiczności próbowali uciec przed wejściem do klubu, potknęła się.

„Widziałam ludzi próbujących rozbić szklane ściany, ale było bardzo grube” – powiedziała.

Jej brat doznał poważnych oparzeń i jest w stanie krytycznym. Jego przyjaciel zginął w budynku.

Ravon Namtham, lokalny muzyk, który regularnie występuje w nocnym klubie w poniedziałkowe wieczory, powiedział CNN, że miejsce to zostało otwarte dwa miesiące temu i stało się popularne wśród miejscowych dzięki wieczornym występom zespołu od 12:00 do 1 w nocy. „Klienci przychodzą na drinka i taniec ”.

Nie było go w klubie nocnym, kiedy wybuchł pożar, ale powiedział, że drzwi wejściowe są jedynym punktem wejścia i wyjścia dla klientów.

Powiedział, że muzycy wchodzą i wychodzą tylnymi drzwiami, które będą zamknięte podczas występów.

Dodał, że sufit klubu nocnego wyłożony jest wysoce łatwopalnymi dźwiękoszczelnymi panelami.

READ  Chiny rozszerzają ćwiczenia wojskowe, eskalują groźby wobec Tajwanu

Namtham powiedział, że zespół Taew Waew występował w czasie pożaru, a wokalista i alternatywny klawiszowiec byli jednymi z tych, którzy zginęli. Powiedział, że perkusista był podłączony do podtrzymującego życie respiratora w pobliskim szpitalu.

Zdjęcia wykonane przez lokalną akcję poszukiwawczą Rescue Sattahip pokazały mocno zwęglone siedzenia w środku.