29 marca, 2024

Polska, USA, Grecja i „szczęśliwi przegrani” Włochy w półfinale United Cup – Sport

gra

Polska, USA i Grecja awansują do półfinałów pierwszego United Cup.

Brisbane (AFP) – Polska, Stany Zjednoczone i Grecja awansowały do ​​półfinałów inauguracyjnego Pucharu Stanów Zjednoczonych po wygraniu środowych finałów miejskich.

Matteo Berrettini dał Włochom prowadzenie po emocjonującym trzysetowym zwycięstwie nad Hubertem Hurkaczem w finale w Brisbane, ale to Polacy wygrali remis 3:2.

W półfinale Polska zmierzy się z USA, które w Sydney pokonało Wielką Brytanię, a Włosi z Grecją, która w finale w Perth pokonała Chorwację 3:2.

Mając dzień wolny w czwartek, wszystkie drużyny mogą podróżować do Sydney, gdzie w piątek rozpoczynają się półfinały.

Polska zwyciężyła w deblu mieszanym w zaciętej walce z Włochami, gdzie Ika Zwiadek i Hurkocs połączyli siły w przerwach w deszczu, aby pokonać Lorenzo Musettiego i Camilę Rosatello 6:1, 6:2.

„Dzisiejszy mecz był bardzo stresujący, ponieważ my [don’t] zazwyczaj gram debel mieszany” – powiedział Świątek. „Ale bardzo się cieszę, że udało mi się rozegrać solidny mecz, a Hubi popchnął naszych przeciwników i poszło mi łatwo”.

Musetti zagrał niemal bezbłędnie przeciwko Danielowi Michalskiemu, dając Włochom prowadzenie w pierwszym pojedynku tego dnia.

20-letni Musetti, który awansował na 23. miejsce na świecie w 2022 roku, zwolnił 17 zwycięzców, wyprzedzając 260. w rankingu Michaelsa, wygrywając 6-1, 6-1 w zaledwie 57 minut.

– Skoncentrowałem się dzisiaj bardziej na meczu, a serwis był dobry – powiedział. „Ale z każdym strzałem miałem lepsze wyczucie piłki, więc myślę, że rozegrałem swój najlepszy mecz do tej pory”.

READ  Trwają protesty po tym, jak pierwszym aktem nowego urzędnika będzie zdjęcie krzyża i przywrócenie flag UE

Berettini, który awansował na szóste miejsce na świecie i wypadł z pierwszej dziesiątki, następnie odniósł dwa zwycięstwa dla Włochów, wygrywając 6-4, 3-6, 6-3 nad numerem 10 na świecie Paulem Hurcoxem.

Jednak ich kobiety, Martina Trevisan i Lucia Bronzetti, zostały pokonane w dwóch setach przez numer jeden na świecie Sviatek i wschodzącą gwiazdę Magdę Linet.

„Zwycięstwo jako zespół to coś wyjątkowego” – powiedział Hurcox. „To niesamowite, że Iga jest partnerem w sposobie, w jaki uderza piłkę. Dziewczyny zdecydowanie poprowadziły dziś drużynę, dzięki za to”.
amerykański postęp

W Sydney trzecia na świecie Jessica Pegula pokonała Harriet Dort 6:2, 6:0, dając Stanom Zjednoczonym zwycięstwo 2:1 nad Wielką Brytanią.

Pegula był bezwzględny w niszczeniu 98. w rankingu Darta w 57 minut.

„Myślę, że dzisiaj zrobiłem wszystko całkiem dobrze – są dni, kiedy strzelasz i czujesz się dobrze” – powiedział.

Madison Keys dała USA wczesne prowadzenie, zanim Cameron Norrie wygrał głośny mecz z Taylorem Fritzem.

Keys przegrała pierwszego seta z Katie Swan, po czym wróciła i wygrała 2:6, 6:3, 6:4 w zaciętym meczu.

Norrie i Fritz rozegrali emocjonujące spotkanie, które zakończyło się remisem 4:4 w ostatnim secie, dopóki Brytyjczyk nie przełamał się i wygrał 6:4, 5:7, 6:4.

Francis Tiafoe pokonał Dana Evansa 3:6, 7:5, 6:3 i zapewnił sobie zwycięstwo 3:1.

„Za każdym razem, gdy gramy, idziemy na wojnę” – powiedział Tiafoe. „Wyszedł naprawdę gorąco.

„Dobrze serwowałem i cieszę się, że z tego wyszedłem. Cieszę się, że Ameryka będzie się rozwijać”.

Pegula i Fritz pokonali Darta i Evansa 4:1 w grze mieszanej.

grecka siatka

Maria Zakari i Stefanos Tsitsipas doprowadzili Grecję do finału maratonu, który zakończył się tuż przed północą, pokonując Chorwację 3:2 w Perth.

READ  Polska ogłasza datę wyborów prezydenckich - Politico

Numer szósty na świecie Zachary i numer cztery mężczyzn Stephanos Tsitsipas połączyli siły, by późną nocą wygrać z Petrą Martic i Borną Kojo 7-6 (8/6), 6-4.

„Cieszę się, że nam się to udało. Jestem dumny z zespołu” – powiedział Tsitsipas. „To wojownicy nas definiują”.

Chorwatka Donna Vekic pokonała Greczynkę Despinę Babamichail w dwóch meczach. Tsitsipas powrócił do gry Greków, pokonując Bornę Soko 6:0, 6:7 (4/7/, 7-5).

’; var i = Math.floor(r_text.length * Math.random()); dokument.write(r_tekst[i]);