23 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska kupuje południowokoreańskie wyrzutnie rakiet po sprzedaży czołgów, haubic

Polska kupuje południowokoreańskie wyrzutnie rakiet po sprzedaży czołgów, haubic

SEOUL, 19 października (Reuters) – Polska podpisała w środę umowę na zakup 288 wyrzutni rakiet artyleryjskich w ramach najnowszej umowy zbrojeniowej z Koreą Południową, po eksporcie czołgów i haubic, ponieważ zwiększyła import broni po inwazji Rosji na Ukrainę.

Pierwszych 18 wyrzutni wyrzutni rakietowych Chunmoo zostanie dostarczonych już w 2023 r., aby chronić wschodnią Polskę, powiedział minister obrony Mariusz Pulaszak. Broń jest produkowana przez Hanwha Defense, ramię obronne południowokoreańskiego Hanwha Corp. (000880.KS)

Transakcja ma miejsce, gdy firmy południowokoreańskie wysłały do ​​Polski pierwszą partię czołgów i haubic.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Oba kraje podpisały w lipcu w Warszawie umowę o wartości 5,8 miliarda dolarów, która według Polski była kluczowym elementem wysiłków na rzecz wzmocnienia jej armii po inwazji Rosji na Ukrainę.

Inwazja z 24 lutego, którą Rosja nazywa „specjalną operacją wojskową”, wzbudziła obawy o bezpieczeństwo w wielu krajach byłego bloku wschodniego. Polska, członek NATO, zobowiązała się do zwiększenia wydatków na obronę do 3% PKB i podwojenia liczebności armii.

Hyundai Rotom Co. (064350.KS) Poinformowano, że pierwsza dostawa 10 czołgów K2 Black Panther liczących 180 sztuk zostanie dostarczona do 2025 roku. Hanwha Defense zapowiedział, że dostarczy 24 samobieżne haubice K9, z których 212 zostanie dostarczonych do 2026 roku.

Polska zgodziła się również na zakup 48 myśliwców FA-50 z Korei Południowej. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział w lipcu mediom, że samolot zostanie dostarczony w przyszłym roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Soo-Hyang Choi; Dodatkowe reportaże Anny Gober i Pawła Florkiewicza w Warszawie Montaż Gerry Doyle i Peter Graf

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.