Witamy w 11Cz Wersja #FreelanceVoices, tym razem skupiająca się na polskich freelancerach. Jak czytelnicy wiedzą, Polska jest szanowana za jakość i wyrafinowanie swojej społeczności zawodowej zajmującej się zaawansowanymi technologiami. Według ID krajobraz W najnowszym raporcie Future Report on Information Technology in Emerging Europe czytamy: „Szacuje się, że do 2020 r. sektor IT w Europie Środkowo-Wschodniej zatrudni 2 miliony osób, a liczba ta rośnie każdego roku o 3%. Polska posiada największą pulę IT w regionie. Zespół techniczny w Polsce liczy ponad 400 tysięcy programistów od 2019 roku i znacznie się rozrósł ze wszystkich kont.
Niestety jednym ze źródeł wzrostu jest wojna z Ukrainą. Zwiększyła się liczba mieszkańców Polski zajmujących się zaawansowanymi technologiami Do 50 000 Ukraińscy profesjonaliści i ich rodziny ukrywają się w Polsce (aby pomóc ukraińskim freelancerom w znalezieniu pracy w Polsce i poza nią, zobacz ZatrudnijUkraina.org) Różne globalne i regionalne serwisy freelancerów zależą od polskiej społeczności technologicznej i zawodowej.
Toptal.com Jest naszym partnerem w tej edycji Freelance Voices i „opisuje się jako sieć największych światowych talentów w biznesie, projektowaniu i technologii, umożliwiając firmom skalowanie ich zespołów w miarę potrzeb”. Witryna wspiera klientów za pośrednictwem globalnej sieci talentów złożonej z ponad 10 000 profesjonalistów w ponad 100 krajach. Dla obserwujących freelancerów Toptal.com jest wysoce szanowanym i wydajnym rynkiem, który silnie certyfikuje i wspiera członków platformy freelancerów.
Polska jest jedną z najważniejszych puli talentów Dopplera, z setkami specjalistów Dopplera aktywnie pracujących z klientami na całym świecie w każdym tygodniu. Szeroki wachlarz umiejętności obejmuje programistów, ekspertów finansowych, kierowników projektów i kierowników produktów.
Polskie głosy freelancerów tutaj:
Hubert Zub, programista. „Pomijając swobodę planowania i samozarządzania, oferuje absolutnie najlepszą możliwość pracy z najlepszymi profesjonalistami w branży freelancerów. Pracując w firmie, efektem pracy zespołu, dla którego pracujesz, są cechy geograficzne i kulturowe, wyniki zewnętrzne i – czasami – szczęście. Kiedy robisz wolny strzelec, większość granic i ograniczeń zniknie. Twoje miejsce i kontakty w terenie będą zależeć od Twojego talentu i pracowitości, a nie miejsca zamieszkania.
Tomasz Adam Gąsiewski, Menedżer Produktu. „Freelancing przewyższa moje oczekiwania, daje możliwość realizacji różnorodnych zadań i rozwoju. Z każdym zaangażowaniem pojawiają się nowe wyzwania. Przyjmowanie, nauka i dodawanie wartości do klienta jest bardzo satysfakcjonujące już w momencie rejestracji. To niesamowite, jeśli masz też dzieci. Może być używany i organizować swoje profesjonalne i osobiste stoły w wygodny sposób.
Jana Poprocca-Topouci, projektantka. „Niezależne skały, ponieważ daje niezrównaną wolność! Wyznaczasz cele, definiujesz warunki oraz wybierasz firmy i osoby, z którymi chcesz współpracować. Marzysz o atrakcyjnym miejscu? Zabierz ze sobą laptopa. Naprawdę doceniam elastyczność w miejscu pracy. Jednak aby odnieść sukces na tej ścieżce, trzeba mieć prawdziwy talent i szacunek. Przyjrzyj się także równowadze między życiem zawodowym a prywatnym, która może być wyzwaniem, gdy jesteś bardzo podekscytowany pracą.
Carolina Methods, programista. „Początkowo bałem się zostać freelancerem. Bezpośrednia komunikacja z klientami jest trudna, ale szybko staje się łatwiejsza. Znalazłem bardzo wyjątkowe projekty, w których mogłem poprawić nie tylko swoje życie, ale także życie innych. Zawsze jestem podekscytowany, gdy mój kod jest używany do produkcji, a prawdziwi użytkownicy mogą na tym skorzystać. Bycie freelancerem to styl życia, który naprawdę lubię.
Conrad Katsinovsky, deweloper. Praca jako niezależny programista daje mi możliwość obsługi różnych projektów i znacznie zwiększa moje umiejętności techniczne. Jestem w stanie pracować z elastycznymi harmonogramami, z dowolnego miejsca. To było cudowne połączenie wolności i możliwości doskonalenia się. Praca z klientami na całym świecie daje mi satysfakcję, że mogę przyczynić się do postępu technologicznego we wszystkich częściach świata.
Marius Botoki, kierownik projektu. „Dla mnie freelancing to umiejętność pracy z najlepszymi inżynierami w branży. Świadomość korzyści płynących z tej pracy jest bardzo satysfakcjonująca.
Paulina Joswick, projektantka. „Radzenie sobie z takim poziomem wolności może być zniechęcające, ale sprawia, że stajesz się odważny i kreatywny. W miarę rozwoju jako ekspert, różni klienci i programy pomagają ci się doskonalić i uczyć. Główną korzyścią jest to, że możesz zarządzać swoim czasem i pracować na swoim tempo z dowolnego miejsca Finansowo, wysokiej jakości usługi Bardziej opłacalne będzie samodzielne zainstalowanie oferty.
Rafał Dylewski, Product Manager. „Freelancing ma wiele form: różnych klientów, technologii, kultur organizacyjnych i metod pracy. Zapewnia ciągłą naukę, co stanowi wartość dodaną dla klientów, co może stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują większej stabilności w środowisku pracy i dla członków zespołu. Musisz szybko dostosować się do nowych projektów i niektórych Czasami wymaga to dużo pracy, ale właśnie dlatego jest tak świetny, zwłaszcza gdy musisz nadążać za technologiami.
Sława Mirowski, kierownik produktu. „Jako freelancer miałem okazję współpracować z Fintech, Analytics i e-Commerce. Freelancer jest integralną częścią mojego stylu życia. Pozwala na elastyczność i swobodę podróżowania (do tej pory ponad 35 krajów), a także zarządzanie czasem, przejrzystość i specyfikację. Praca zdalna z pewnością wymaga przyzwoitej motywacji i umiejętności samoorganizacji.
Raina Uba, kierownik projektu. „Freelancing pomaga mi podejmować większe wyzwania zawodowe. Różne zaangażowanie z różnymi klientami stawia mnie w nowych sytuacjach. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca.
Przemek Fedorowiat, deweloper. „Dla kogoś z ADHD, takiego jak ja, nudna praca od 9 do 5 jest największym obciążeniem. Na granicy wypalenia postanowiłem zostać freelancerem. Freelancer znacznie zmniejszył mój stres. Teraz mam szansę wykorzystać swoje unikalne umiejętności i pracować w swoim tempie. Każdy plan jest inny, powodując zastrzyk adrenaliny, który pomaga przezwyciężyć niedobory związane z różnorodnością neurologiczną. Praca znów jest fajna!
Kalina Mostova, kierownik produktu. „Czuję się częścią zespołu wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów, elastyczność w moim harmonogramie pracy, potencjał zarobkowy i różne ciekawe projekty: to wszystko przekonało mnie do wyruszenia w podróż z Dopplerem. Widzę potencjał, aby wyostrzyć moje obecne możliwości i zyskać nowych i cenię wsparcie, które otrzymuję.
Viva La Rewolucja!
„Muzyk. Miłośnik kawy. Oddany badacz jedzenia. Webman. Namiętny guru internetu”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35