26 listopada, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Po Polsce Equinor zgadza się na dostawy gazu do Szwajcarii | Rickson

W ramach polityki dywersyfikacji portfela dostaw Gaznat podpisał pięcioletnią umowę na zakup gazu z norweską spółką naftowo-gazową Equinor.

Szwajcarska firma Gaznat podpisała z dostawcą nową, pięcioletnią umowę na zakup gazu, umożliwiającą wydobycie i transport portfela gazu zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska.

To ważny krok w kierunku zabezpieczenia nowych wolumenów gazu z większym bezpieczeństwem dostaw w nadchodzącej zimie.

To partnerstwo jest znaczące, ponieważ wzmacnia relacje z wiodącym, europejskim i wiarygodnym producentem w bezprecedensowym środowisku geopolitycznym i makroekonomicznym. Pozwala to Gaznatowi na dywersyfikację swojego portfela poprzez uwzględnienie różnych kontrahentów.

Gaznat będzie importować swoje moduły na swoim obszarze usług, aby dostarczać je swoim klientom w zachodniej Szwajcarii, w tym firmom dystrybucyjnym gazu, z którymi Gaznat współpracuje.

Umowa z Gaznatem ma miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak Equinor podpisał długoterminową umowę na sprzedaż gazu z PGNiG, aby pomóc w bezpieczeństwie energetycznym Polski.

Około 84,75 mld stóp sześciennych gazu rocznie przez nowy gazociąg bałtycki zakontraktowano na 10 lat. Projekt Baltic Pipeline łączy norweski system eksportu gazu do Polski przez Danię i ułatwia przepływ norweskiego gazu rurociągowego do Polski.

Projekt Baltic Pipeline łączy duńskiego operatora systemu przesyłowego Energinet z Norwegian Gas Transport System odpowiedzialnym za części na terytorium Danii oraz polskim operatorem systemu przesyłowego GAZ-SYSTEM odpowiedzialnym za odcinek między Danią a Polską.

Aby skontaktować się z autorem, e-mail [email protected]

READ  Polska kupuje 32 śmigłowce od Leonardo we Włoszech