24 kwietnia, 2024

Po pokonaniu Polski Królowe Karaibów wygrały niepokonaną drużynę

Królowe Karaibów pokonały swoje polskie odpowiedniki, by rozbić niepokonaną lokalną drużynę na Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej w Polsce i Holandii. Odrzucając pierwszego seta, Dominikanie walczyli w czterech setach (18-25, 25-22, 25-21 i 25-21). Braelyn Martnes zaliczył solidny wysiłek, zdobywając 20 punktów (19 ataków i jeden blok), a weteranka Bethany De La Cruz dodała 18 punktów (15 ataków i trzy zagrywki).

Stysiak Magdalena była najlepszą polską zawodniczką z 23 punktami (22 w ofensywie i 1 bloku). W porównaniu do 59 ataków Polaków, 8 bloków i 3 asów w serwisie, „Królowe” zdobyły 62 punkty w atakach, pięć bloków i trzy asy w serwisie. Dzięki wygranej drużyna Dominikany (10) awansowała na pierwsze miejsce w grupie B, wyprzedzając Polskę (9), Turcję (9), Tajlandię (8) i Koreę Południową.

Dominikanie pokonali Polaków 11 razy w 18 spotkaniach. Jedyny mecz Pucharu Świata miał miejsce w zeszły czwartek, kiedy drużyny podzieliły się zaszczytami (1-1). Dominikana jest 1:0 w Pucharze Borysa Jelina i dwukrotnie pokonała Polskę, pomimo porażki w Lidze Narodów.

Największym starciem było Grand Prix, w którym drużyna Dominikanów pokonała Polaków 7-5.

READ  Chiny oskarżają Polskę o wtrącanie się w ich sprawy po wypowiedziach premiera Tajwanu