31 maja, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pelosi spotkał się z prezydentem RP po niespodziewanej wizycie w Kijowie

NowyMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Marszałek Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i inni amerykańscy ustawodawcy spotkali się w poniedziałek w Warszawie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

Pelosi i kilku jego demokratycznych odpowiedników wkroczyło do Polski po niespodziewanej wizycie na Ukrainie w niedzielę. Gdzie się spotkali Z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim w Kijowie. Pelosi i Duda omówili zaangażowanie Polski we wspieranie ukraińskich uchodźców oraz ewentualne pakiety pomocowe USA.

„Nasi członkowie dyskutowali o dalszym zaangażowaniu naszych krajów w Ukrainę, zwłaszcza gdy Kongres przygotowuje się do zastąpienia prezydenta. Pitona Nowe żądanie dodatkowej ochrony przed prawem, pomocy gospodarczej i humanitarnej – powiedział Pelosi w oświadczeniu.

Biden zapowiedział kolejne 800 mln dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy

„Te zobowiązania nabierają jeszcze większego znaczenia po naszych spotkaniach w Kijowie z prezydentem Wołodymrem Zełenskim i innymi wysokimi rangą przywódcami ukraińskimi” – kontynuował. „Podczas tej głębokiej i świętej wizyty nasza delegacja wyraziła nasz szacunek i wdzięczność przywódcom prezydenta Żeleńskiego i wyrażamy uznanie dla odwagi narodu ukraińskiego w walce z brutalną inwazją Rosji”.

Komitet Demokratów: przewodniczący Jim McCovern, przewodniczący Gregory Meeks, przewodniczący Adam Schiff, kongresmena Barbara Lee, kongresman Bill Keating i kongresman Jason Crowe. Jednak nie wszyscy członkowie wyjechali na Ukrainę lub spotkali się z Dudą.

Pelosi wzywa Kongres do wdrożenia pakietu pomocy w wysokości 33 miliardów dolarów zaproponowanego przez prezydenta Joe Bidena dla Ukrainy.

Dyplomaci amerykańscy wracają na Ukrainę, pomoc wojskowa w obliczu problemów Austin rozmawia z ZELENSKIM

Pelosi i jego wysłannicy byli jedynymi niedawnymi czołowymi urzędnikami USA, którzy odwiedzili Ukrainę. Sekretarz Stanu Tony Blingen i Sekretarz Obrony Lloyd Austin Odwiedziłem kraj Więcej pomocy zostało omówione w zeszłym tygodniu.

Ponieważ ofensywa Rosji oddala się od Kijowa w ostatnich tygodniach, na wschodniej Ukrainie trwają ciężkie walki. Organizacja Narodów Zjednoczonych próbowała w piątek wydalić ludność cywilną z Mariupola. Od początku rosyjskiej inwazji miasto było niemal nieustanne ostrzeliwane i teraz jest prawie nie do poznania.

READ  Huawei dostarczy technologię do parku energetycznego w Polsce