19 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Partia Konserwatywna Borisa Johnsona ponosi kolejną porażkę wyborczą.  wykończenie krzesła na imprezę

Partia Konserwatywna Borisa Johnsona ponosi kolejną porażkę wyborczą. wykończenie krzesła na imprezę

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

LONDYN – Kierownictwo brytyjskiego premiera Borisa Johnsona otrzymało w piątek nowy cios w związku z rezygnacją szefa jego partii po tym, jak konserwatyści stracili w wyborach dwa symbolicznie ważne miejsca w parlamencie.

Oliver Dowden, rządzący przewodniczący Partii Konserwatywnej i główny zwolennik Johnsona, zrezygnował po przegranej jego partii w specjalnych wyborach parlamentarnych, mówiąc wyraźnie „ktoś musi wziąć na siebie odpowiedzialność”.

Ukuł to: „nie możemy prowadzić biznesu tak, jak zwykle”. w wiadomości do premiera.

Boris Johnson przeżył, ale został osłabiony wotum nieufności

jego rezygnacja Nastąpiło to kilka godzin po tym, jak konserwatyści stracili miejsca na rzecz opozycyjnej Partii Pracy i Liberalnych Demokratów w niektórych częściach kraju, gdzie porażki wywołają napięcia w szeregach konserwatystów i odnowią pytania o przywództwo Johnsona.

Musimy słuchać, musimy się uczyć” – powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej Johnson, który jest w Rwandzie na spotkaniu szefów rządów Wspólnoty Narodów. Zapytany, czy obawia się, że krytycy z jego partii spiskują przeciwko niemu podczas jego pobytu za granicą, Johnson odpowiedział „nie”.

Johnson wyjechał z Wielkiej Brytanii na kilka dni. Po Szczycie Wspólnoty Europejskiej uda się do Niemiec na spotkanie G7, a następnie do Hiszpanii na szczyt NATO.

Konserwatyści premiera walczyli w sondażach w obliczu kryzysu związanego z kosztami życia i ujawnieniem, że on i jego personel złamali zasady kryminalizmu, co doprowadziło do tego, że Johnson został pierwszym brytyjskim premierem, który został ukarany grzywną podczas sprawowania urzędu.

Riszi Sunak, Minister Skarbu, ćwierkanie Wsparcie Johnsona. „Wszyscy bierzemy odpowiedzialność za wyniki i jestem zdeterminowany, aby kontynuować pracę nad kosztami utrzymania” – powiedział. Sonak był kiedyś postrzegany jako potencjalny następca Johnsona, ale jego gwiazda osłabła w ostatnich miesiącach.

Inni, w tym były przywódca Partii Konserwatywnej Michael Howard, powiedzieli, że Johnson powinien zrezygnować „dla dobra kraju”. Powiedział BBC, że być może nadszedł czas, aby Partia Konserwatywna zmieniła swoje zasady, aby umożliwić kierowanie kolejnym wyzwaniem.

READ  Biden odnosi się do „niesprowokowanego i nieuzasadnionego” ataku Rosji na Ukrainę

Johnson niedawno zdobył nagrodę Cliffhangera Wotum nieufności Na jego polecenie zostali wezwani przez niezadowolonych kolegów, którzy chcieli go obalić. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przez rok nie można przeprowadzić kolejnego głosowania.

Parlamentarne wybory nadzwyczajne odbyły się dwukrotnie następny Znane rezygnacje konserwatywnych prawodawców. Neil Parrish, poseł Tiverton i Honton, zrezygnował po tym, jak przyłapano go na oglądaniu pornografii w Izbie Gmin. Imran Ahmed Khan z Wakefield został uznany winnym napaści seksualnej na nastoletniego chłopca.

Reprezentowali tylko dwa miejsca w 650-osobowym parlamencie, w którym dominują konserwatyści. Ale straty byłyby dla partii niepokojące, z oznakami taktycznego głosowania antykonserwatywnego i porażkami w symbolicznych okręgach wyborczych.

Skandal związany z poszukiwaniem pracy Borisa Johnsona nie zniknie

W siedzibach Tiverton i Honiton w południowo-zachodniej Anglii, Liberalni Demokraci zdobyli 53 procent głosów, podczas gdy konserwatyści 39 procent. Utrata tego obszaru, czasami nazywanego „niebieską ścianą” ze względu na jego historyczne poparcie konserwatystów – konserwatywny głos Tivertona od ponad wieku – rodzi pytania o inne miejsca torysów, które uważa się za zbyt bezpieczne.

Lider Liberalnych Demokratów Ed Davey okrzyknął tę decyzję „największym zwycięstwem wyborczym w historii naszego kraju”. To już trzeci raz w ubiegłym roku, kiedy Liberalni Demokraci zajęli miejsca od konserwatystów na obszarach, które wcześniej miały zdrową większość torysów.

Tymczasem główna opozycyjna Partia Pracy wygrała w Wakefield, dawnej dzielnicy przemysłowej w północnej Anglii – części północnej dzielnicy „czerwonego muru” Partii Pracy, którą Partia Konserwatywna Johnsona wygrała w wyborach powszechnych w 2019 r., zobowiązując się do „zakończenia Brexitu” Unii Europejskiej. . Analitycy twierdzą, że wynik tego okręgu dotyczył mniej entuzjazmu wyborców dla Partii Pracy niż niezadowolenia wyborców konserwatywnych.Powiedzieli również, że istnieją oznaki taktycznego głosowania Partii Pracy i Liberalnych Demokratów, które może zaszkodzić konserwatystom, jeśli powtórzy się w nadchodzących wyborach.

READ  Prawodawcy UE zagłosowali za zakazem sprzedaży samochodów benzynowych do 2035 r.

„Problem Johnsona nie polega tylko na tym, że stracił popularność” – powiedział John Curtis, profesor polityki na Uniwersytecie Strathclyde. Z pięciu mandatów, które zostały wywalczone od czasu, gdy Johnson poprowadził swoją partię do miażdżącej większości w 2019 r., jest „absolutnie jasne, że wyborcy opozycji są gotowi głosować na tego, kto jest lepszy niż pokonanie konserwatystów w kraju”. W niektórych przypadkach, gdy praca została wykonana; W innych krajach Liberalni Demokraci.

Curtis powiedział, że gdyby dziś były wybory, to by… Najnowsze ankiety Sugeruje, że żadna partia nie wygra wprost, co oznacza, że ​​główne partie polityczne będą potrzebowały sojuszników, aby zgromadzić większość.

Brak sojuszników Partii Konserwatywnej będzie miał decydujące znaczenie. Jeśli konserwatyści nie zdobędą większości lub czegoś w następnych wyborach, są pełni” – powiedział.Następne wybory parlamentarne zaplanowano na styczeń 2025 r.