3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Para z Central Michigan wróciła po pomocy ukraińskim uchodźcom w Polsce

Lansing, Mich. (WILX) – Para z Linesburga niedawno wróciła z Polski po pomocy ukraińskim uchodźcom.

Krok: „Piekło” – Rosja wciąż atakuje wschodnią Ukrainę

Cynthia i Philip Knapp zawsze mieli smykałkę do przygód. Cynthia zwykle znajduje przygodę w swoim życiu jako lekarz na izbie przyjęć, a Philip przez wiele lat pracował na budowie. Gdy zbliżała się emerytura, para postanowiła wyruszyć na kolejną przygodę.

Przez pięć lat Knobs mieszkał w Arabii Saudyjskiej. Cynthia pracowała w Saudi Aramco. Filip cieszył się wolnym czasem na morzu. Jednak wyjazd na Słowację na zawsze zmienił ich perspektywę.

„Mieszkaliśmy w Arabii Saudyjskiej, pojechaliśmy na Słowację, staliśmy na peronie kolejowym, widzieliśmy, na ścianie był talerz” – powiedziała Cynthia.

Knapp patrzył na pomnik narodu żydowskiego wywiezionego przez nazistów do Auschwitz podczas II wojny światowej. W tym momencie pomyśleli o tym, kim są.

„Czy jesteśmy takimi ludźmi, którzy coś z tym robią, czy też takimi ludźmi, których zobaczymy, kiedy te pociągi pojadą do obozu koncentracyjnego?” – spytała Cynthia. „Postanowiliśmy coś zrobić”.

Krok: Jak wojna ukraińsko-rosyjska ukształtuje światową broń jądrową

Kiedy Rosja najechała i wkrótce rozniosła wiadomość o wojnie na Ukrainie, podczas gdy świat patrzył, Knobs poleciał do Polski. Para pracowała z zespołem Polska wita. Poland Welcomes posiada 6 placówek – pomagających 1100 kobietom i dzieciom w ucieczce z Ukrainy.

Zatrzymano ich w polskim mieście Portin. Podczas pobytu w Polsce oboje pomogli stworzyć świetlicę dla kobiet i dzieci. Była to wtedy bardzo ciężka i przerażająca praca.

Cynthia i Philip powiedzieli, że często słyszeli i czuli, jak w oddali wybuchają bomby. Innym razem widzieli rzeczy, które ich urzekły.

„Jako nastolatek biegał po polach. Rosjanie go zastrzelili. Dziwnie było go widzieć. Czułam, że jest normalnym nastolatkiem” – powiedziała Cynthia.

READ  Polska wycina elektrownie jądrowe: Nowa energetyka jądrowa

„Widać go idącego ulicą w Lansing, jak każdego innego młodego człowieka”, powiedział Philip.

Były inne rzeczy, które dawały im nadzieję, w tym ciężarówki czekające na wjazd na Ukrainę. Gałki tym razem nie przekroczyły granicy z Ukrainą, ale można się tego spodziewać jesienią.

Krok: „Wszystko się pali” – region Ukrainy stoi w obliczu bombardowań

Prawa autorskie 2022 WILX. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zapisz się do naszego Aktualności 10 Biuletyn Codziennie rano otrzymuj najświeższe wiadomości lokalne i prognozę pogody na pocztę e-mail.