25 kwietnia, 2024

Oświadczenie |  Polska WU19 1-1 Irlandia WU19

Oświadczenie | Polska WU19 1-1 Irlandia WU19

Rzut karny Jessego Stapletona w drugiej połowie dał reprezentacji Irlandii do lat 19 punkt w zremisowanym 1:1 z Polską.

Obrończyni Shelbourne świetnie sobie poradziła, wykonując rzut karny na stadionie Blewska w 57. minucie, gdy Irlandia z pozytywną nutą rozpoczęła kampanię eliminacyjną do Mistrzostw Europy UEFA Kobiet do lat 19.

Polska, gospodarze tych eliminacji, odpowiedziała na bramkę Stapletona w 62. minucie, kiedy Magdalena Sobel wyrównała i tak pozostało do czasu, gdy sędzia Jelena Bejkovic zagwizdała na koniec meczu.

We wczesnych wymianach Irlandia wyglądała na bardziej niebezpieczną, ponieważ obie drużyny napierały na rywali i przytrzymywały ich na własnej połowie boiska na długie okresy.

Chociaż bramkarz Summer Lawless wykonał dwie interwencje, Irlandia była nadal pozytywna, gdy zarówno Emma Doherty, jak i Jamie Thompson trafiły na bramkę.

Szukając bramki otwierającej, Polacy szybko przesunęli piłkę i pokazali swoją pozycję. Myśleli, że strzelili go po sprytnie wykonanym rzucie wolnym, tylko po to, aby wykluczyć go jako spalonego.

Irlandia objęła prowadzenie, gdy kapitan Stapleton wykorzystał rzut karny przyznany po faulu na Kingi Bisschat.

Pomimo tego, że Doherty, Eva Mangan i debiutantka Rola Olusola próbowali szczęścia, gospodarze odrobili straty po pięciu minutach gry przez Sobal.

Podopieczni Dave’a Connella będą następni w piątek, kiedy zmierzą się z Irlandią Północną, która przegrała 5:1 z Francją w innym meczu grupy 5.

Polska: Kinga Severin; Martyną Cygan, Kinga Bieszczad, Urszula Onoszko, Martyną Gasiorek (Luiza Kozielska 77); Julia Jędrzejewska, Olivier Tomin (Magdalena Debrowska 70), Nadia Kresiman; Olivia Gadowicz, Magdalena Sobel, Patrikja Kocerzewska (Natalia Rohn 70).

READ  Szachy: Carlsen odchodzi z półfinału Pucharu Świata, gdy Tuda z Polski pojawia się Magnus Carlsen

Republika Irlandii: lato bezprawia; Melissa O’Kane, Kate Thompson, Jessie Stapleton, Tara O’Hanlon; Sophie Morin (Orlaith O’Mahony 46), Scarlett Heron, Jamie Thompson (Abby Tuthill 83), Eva Mangan, Leah O’Leary (Rola Olusola 64); Emma Doherty.

Sędzia: Jelena Bejkovic (Chorwacja).