1 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ostatni mecz Rogera Federera w Laver Cup: kiedy i co oglądać

Ostatni mecz Rogera Federera w Laver Cup: kiedy i co oglądać

Roger Federer, 20-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema w singlu, ma zagrać w piątek Ostatni raz w rundzie ATPPodczas Laver Cup w Londynie.

Nie zagram w single. Zamiast tego zagra w deblu, we współpracy z Rafaelem Nadalem, swoim wieloletnim rywalem i przyjacielem na korcie.

W Laver Cup bierze udział sześciu europejskich graczy i sześciu graczy z reszty świata. Zawody, czasami porównywane do drużynowego pola golfowego Ryder Cup, są okazją do spotkania graczy, którzy na co dzień grają w pojedynkę.

Federer i Nadal zagrają Amerykanie Francis Tiafoe i Jack Sock. Mecz prawdopodobnie odbędzie się najwcześniej około 20:30 czasu londyńskiego (15:30 czasu wschodniego), ponieważ ma się rozpocząć dopiero po meczu singlowym między Andym Murrayem i Alexem de Minaur (19:00 Londyn, 14:00). Wschodni).

Federer pomógł stworzyć Puchar Lavera i uczynić go wydarzeniem tournée, chociaż rywalizacja jako całość w piątek będzie trochę z tyłu, ponieważ fani będą mieli ostatni rzut oka na Federera, który nie grał od zeszłorocznego Wimbledonu. Teatr z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych chwil.

Oto kilka rzeczy, które należy wiedzieć o meczu:

W Stanach Zjednoczonych kanał tenisowy będzie transmitował Laver Cup. W Kanadzie będzie na antenie TVA Sports. ESPN będzie transmitować turniej w kilku krajach Ameryki Łacińskiej i Środkowej. Eurosport będzie transmitować mecze w Europie z wyjątkiem Francji, gdzie widzowie będą mogli rywalizować za pośrednictwem beIN Sports. Federer pojawi się w sądzie podczas wieczornej sesji w Londynie w piątek.

W Laver Cup rywalizuje 12 zawodników. Trzech graczy z każdej drużyny awansuje na podstawie rankingu singli ATP w poniedziałek po French Open.

Trzech dodatkowych graczy z każdej drużyny wybieranych jest jako „Wybór kapitana”. John McEnroe jest kapitanem Team World, a Bjorn Borg kapitanem Team Europe.

W tym roku Team World reprezentować będą Felix Auger-Aliassime z Kanady, Diego Schwartzman z Argentyny, Alex de Minaur z Australii, Amerykanie Taylor Fritz, Jack Sock i Frances Tiafoe. Tommy Ball ze Stanów Zjednoczonych jest zastępcą Team World, a Patrick McEnroe, brat Johna, jest zastępcą kapitana drużyny.

Wśród nich zawodnicy reprezentujący Team Europe posiadają ponad 60 tytułów wielkoszlemowych. Są to Novak Djokovic z Serbii, Nadal z Hiszpanii, Stefanos Tsitsipas z Grecji, Federer ze Szwajcarii, Casper Ruud z Norwegii i Andy Murray z Wielkiej Brytanii. Matteo Berrettini z Włoch jest zmiennikiem Team Europe, a Thomas Enqvist ze Szwecji, były zawodnik, który znalazł się w pierwszej piątce, jest zastępcą kapitana drużyny.

Laver Cup to mieszanka meczów singlowych i deblowych trwających trzy dni. Mecze to dwa sety, a jeśli mecz jest remisowy w jednym secie, zwycięzcę ustala się na podstawie 10-punktowej przerwy interwałowej – pierwsze z 10 punktów przy wygranej w dwóch setach zabiera mecz.

Każdy gracz rozgrywa co najmniej jeden mecz singlowy w ciągu pierwszych dwóch dni rozgrywek i żaden gracz nie może rozegrać meczu singlowego więcej niż dwa razy w trakcie turnieju. Co najmniej czterech z sześciu graczy w drużynie gra w deblu.

READ  Nominacja Leah Thomas przez University of Pennsylvania do nagrody NCAA „Kobieta Roku” wywołuje sprzeciw

Federer otrzymał wyjątek, który pozwolił mu zagrać raz w deblu.

Federer ma szczególny związek na Laver Cup. Została stworzona przez reprezentującą ją agencję TEAM8.

Agent Federera, Tony Godsick, powiedział, że Federer chciał zrobić coś specjalnego, aby uhonorować Roda Lavera, australijską gwiazdę tenisa, która wygrała 11 tytułów singlowych Grand Slam, w tym Grand Slam w roku kalendarzowym (Australian Open, French Open, Wimbledon) i US Open. tytuły). Wszystko w ciągu jednego roku) w latach 1962 i 1969.

Tegoroczny Laver Cup odbędzie się w Londynie o godz Arena O2Jest to hala, która może pomieścić do 20 000 osób. Rywalizacja odbywa się co roku między miastami w Europie i na świecie.

W ubiegłym roku turniej odbył się w TD OgródPrzyszłoroczny Laver Cup ma się odbyć w Vancouver w Rogers Arena, w której odbywają się Canucks, a rywalizacja przeniesie się do Berlina w 2024 roku na Mercedes-Benz Arena.

Pierwsza drużyna, która zdobędzie 13 punktów, wygrywa Laver Cup. Pierwszego dnia rozgrywek wygrana jest warta jeden punkt. Drugiego dnia zwycięstwo w meczu jest warte dwa punkty, a trzeciego dnia każdy mecz jest wart trzy punkty.

Jeśli obie drużyny zremisują po 12 punktów, w niedzielę rozegrają jeden finał o tytuł.