7 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oddział Thai Union sprzedaje zamknięty obiekt do wędzenia łososia w Polsce

Thai Union sprzedał aktywa swojej europejskiej spółki zależnej Européenne De La Mer, fabryki łososia wędzonego w Dąbrowie Chełmińskiej w Polsce.

Européenne De La Mer dostarcza na rynek europejski produkty z łososia i ryb wędzonych. Związek Tajski twierdził 18 maja, że ​​nabywcą była polska firma Dobry Pracownik. Zgodnie z umową, która została sfinalizowana 13 maja, Tobri Prakovnik kupi aktywa zakładu, w tym grunty, budynki i wyposażenie. Związek Tajski odmówił zapłaty ceny sprzedaży nieruchomości.

Związek Tajski ogłosił decyzję Zamknij fabrykę W październiku 2021 r. w pobliżu polskiego Bytcos został wymieniony jako „najbardziej wymagające warunki rynkowe i brak konkurencyjności z rówieśnikami”.

Thai Union ogłasza zysk netto 1,7 mld THB (49,1 mln USD, 46,7 mln EUR) w okresie styczeń-marzec 2022 r., czyli o 3,2% mniej niż w tym samym okresie w I kw. 2021 r. Firma przypisała spadek „utrzymującym się skutkom epidemii i wyzwań związanych z łańcuchem dostaw”. , [financial exchange] Strata i znacząco zakwestionowała operacje Red Lobster ”.

Jej zysk operacyjny był taki sam jak zysk netto – 1,7 mld THB (49,1 mln USD, 46,7 mln EUR) – spadek o 10,9 proc. rok do roku. Firma wymienia rosnące koszty logistyki i koszty marketingu jako główne bolączki.

Związek Tajski stwierdził w oświadczeniu, że w pierwszym kwartale „2022 r. nastąpiła bezprecedensowa inflacja zarówno w głównych wydatkach, jak i bieżących kwestiach logistycznych”. Podwyżka taryfy towarowej kosztowałaby firmę 710 mln THB (20,5 mln USD, 19,5 mln EUR) w pierwszym kwartale w porównaniu do 200 mln THB (5,8 mln USD, 5,5 mln EUR) w tym samym okresie ubiegłego roku.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Merliance / Thai Union

READ  Buffalo 8 „Nie zostawiaj śladów”, zgłoszenie do Oscara polskiego filmu zagranicznego – oś czasu