22 listopada, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Od 2020 roku liczba osadzonych cudzoziemców w polskich więzieniach podwoi się

Liczba cudzoziemców przebywających w polskich więzieniach niemal się podwoiła w ciągu czterech lat w związku z bezprecedensowym poziomem imigracji do Polski.

Liczba zatrzymanych cudzoziemców wzrosła do 2407 z 1267 na koniec 2020 r. Rzeczpospolita dziennik, powołując się na dane Ministerstwa Sprawiedliwości. Dla porównania, od 2020 roku liczba cudzoziemców zarejestrowanych w polskim systemie ubezpieczeń społecznych wzrosła o około 55,1%.

Największą liczbę więźniów zagranicznych stanowią Ukraińcy (1261), Gruzini (330) i Białorusini (146), którzy stanowią trzy największe grupy imigrantów w Polsce. Według raportów najczęstszymi powodami ich pozbawienia wolności są wykroczenia drogowe, rabunki, rabunki i morderstwa Rzeczpospolita.

Według Ministerstwa Więziennictwa na koniec maja br. w Polsce przebywało 72,9 tys. więźniów. Oznacza to, że więźniowie zagraniczni stanowią 3,3% ogółu.

Paweł Moczydłowski, były szef polskiej służby więziennej, powiedział gazecie, że w obliczu prawdopodobieństwa dalszego wzrostu liczby więźniów-obcokrajowców ważne jest zmniejszanie barier językowych i dostrzeganie różnic kulturowych np. w diecie. Utrzymanie bezpieczeństwa w polskich więzieniach.

„Oczywiście ta sytuacja wymaga przygotowania” – powiedział. „Lepiej jest zapobiec konfliktowi międzynarodowemu, niż go łagodzić”.

Według niego, choć polskie więzienia borykają się z przeludnieniem, „sytuacja przestępców w polskich więzieniach nie jest zła” i „zdecydowanie lepsza”. [foreign inmates’] Kraje Narodów”.

Przepraszam, że przeszkadzam w czytaniu. Kontynuacja artykułu poniżej.


Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Z raportu opublikowanego w zeszłym roku przez polskiego komisarza ds. praw człowieka wynika, że ​​w polskim więzieniu był poddawany torturom fizycznym i psychicznym, w tym biciu, duszeniu i podtapianiu. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zarzutów.

W marcu tego roku nowy polski rząd ogłosił plany zmniejszenia liczby więźniów w polskich więzieniach o jedną czwartą, czyli do 20 tys. Wiceminister sprawiedliwości Maria Ejsard stwierdziła, że ​​polityka wymiaru kary za poprzedniego rządu była zbyt surowa, co doprowadziło do przeludnienia więzień.

W ostatnich latach Polska doświadczyła najwyższego w swojej historii poziomu imigracji i należy do najwyższych w Europie. Co roku od 2017 r. Polska wydała największą w UE liczbę pierwszych zezwoleń na pobyt imigrantom spoza UE.

Polska jest jednym z głównych kierunków migracji uchodźców z Ukrainy – szacuje się, że w kraju przebywa prawie milion osób.

Od 2020 r. liczba cudzoziemców zarejestrowanych w polskim systemie ubezpieczeń społecznych (ZUS) zmniejszyła się o połowę, z ok. 725 tys. do 1,13 mln, czyli prawie 7% ogółu objętych systemem. Najwięcej, bo dwie trzecie, pochodziło z Ukrainy, jedna dziesiąta z Białorusi.

Biorąc pod uwagę trudną sytuację demograficzną Polski, ZUS zauważa, że ​​w ciągu najbliższej dekady kraj będzie musiał przyciągnąć prawie dwa miliony pracowników migrujących.

Źródło zdjęcia głównego: Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta