18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Obawy przed gazem przyćmiewają Europę, Wall Street czeka na ankietę Walmart

Obawy przed gazem przyćmiewają Europę, Wall Street czeka na ankietę Walmart

  • Akcje europejskie uspokoiły się, gdy nasiliły się obawy związane z kryzysem gazowym
  • Duża lista dywidend technologicznych należnych później na Wall Street
  • Rentowności obligacji spadają przed oczekiwaną podwyżką stóp Fed
  • Walmart zmierza do dużej straty po ostrzeżeniu o zyskach.

LONDYN (Reuters) – Europejskie akcje poruszały się w bok, a rynki obligacji wzrosły we wtorek z pewnymi rozczarowującymi wzrostami, perspektywą kolejnej dużej podwyżki stóp procentowych w USA i zbliżającym się kryzysem gazowym, utrzymując nastroje w ryzach.

Azja z dnia na dzień odbiła się od dna dzięki nowemu chińskiemu planowi rozwiązania kryzysu na rynku nieruchomości, a gigant technologiczny Alibaba szukał głównej oferty w Hongkongu, ale Europa i Wall Street nie były w stanie nadążyć.

Alarm zysków Walmart zepchnął do dołu i kontrakty terminowe na S&P 500 spadły, podczas gdy STOXX 600 w Europie (.stoxx) Ledwo się rusza. W przeciwieństwie do Walmarta, największego giganta konsumenckiego Unilever (ULVR.L) Wzrosły zyski, a ceny ropy podniosły zapasy surowców.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Jednak obawy przed szerszą recesją zostały zniwelowane przez te obawy, gdy przywódcy Unii Europejskiej zgodzili się zmniejszyć zużycie gazu w swoim kraju o 6%. (UBSG.S) Spadek akcji UBS uderzył w sektor bankowy. Czytaj więcej

„Kluczowym pytaniem, jakie mamy, gdy pojawiają się te zyski, jest to, jak agresywnie te (zorientowane na konsumentów) firmy stosują ceny” – powiedział Krishna Mohanraj, menedżer ds. międzynarodowego portfela akcji w Diamond Hill, odnosząc się do presji rosnącej inflacji.

W USA akcje Walmartu spadły o około 9% przed otwarciem sesji po tym, jak w poniedziałek obniżył swoją prognozę z powodu tych subtelnych problemów. Czytaj więcej.

Ogólne elektryczne (G.N.) Wzrósł o 6%, chociaż wzrost w branży lotniczej pomógł jej pokonać szacunki. coca cola (KO.N) Zyskał 1%, ponieważ podniósł oczekiwania. Również w Europie firma Unilever, która produkuje wszystko, od detergentów do prania po lody, podniosła swoje oczekiwania ze względu na to, co dyrektor generalny Alan Job powiedział, że „solidne ceny mają na celu złagodzenie inflacji kosztów produkcji”. Czytaj więcej

READ  Krytyczne błędy w trackerze GPS umożliwiają „katastrofalne” i „zagrażające życiu” hakowanie

Kraje Unii Europejskiej zatwierdziły we wtorek słabszy plan awaryjny w celu ograniczenia zużycia gazu po zawarciu kompromisowych porozumień w celu ograniczenia cięć w niektórych krajach, przygotowujących się do dalszych cięć dostaw z Rosji. Czytaj więcej

Kreml ponownie ostrzegł też, że państwowy monopol Gazpromu (GAZP.MM) Jeszcze w tym tygodniu zmniejszy swoje dostawy z powodu kolejnego problemu z konserwacją rurociągu Nord Stream 1. Przepływy spadną do 33 milionów metrów sześciennych dziennie – o połowę mniej niż obecnie i tak już niski poziom. Czytaj więcej

To spowodowało, że ceny gazu w Europie wzrosły o około 10% i są teraz o ponad 450% wyższe niż rok temu, choć nadal znacznie poniżej rekordowych poziomów ustanowionych wkrótce po tym, jak Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę w lutym.

„To gra w kotka i myszkę” – powiedział Christopher Granville, dyrektor zarządzający EMEA i globalnych badań politycznych w TS Lombard.

„Rosja zawsze będzie na stanowisku, że będzie nadal dostarczać gaz w ramach ograniczeń spowodowanych zachodnimi sankcjami. Ale wtedy natknie się na wiele problemów, które nagle się pojawią” – dodał.

dość

Inwestorzy czekają również na możliwą podwyżkę stóp Fed o 75 punktów bazowych w środę – przy czym rynki wyceniają około 10% ryzyko większego wzrostu, a także czekają, czy sygnały ostrzegawcze doprowadzą do zmiany retoryki.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ma również później opublikować swoje bacznie obserwowane perspektywy globalne, które mają wskazywać na wolniejszy wzrost i wyższą inflację.

„Jesteśmy skłaniani do poglądu, że 75 punktów bazowych jest bardziej prawdopodobnych, ale to nie będzie koniec, chyba że dostrzeżą pewne zniszczenie popytu i pewne złagodzenie inflacji”, powiedział John Milroy, doradca inwestycyjny w Ord Minute.

Nie zaawansowana technologia

Globalni giganci technologiczni Microsoft i Google ogłoszą później po sesji na Wall Street, a następnie jutro właściciel Facebooka Meta, a następnie Apple i Amazon w czwartek.

READ  Musk sprzedaje akcje Tesli o wartości 6,9 miliarda dolarów, ponieważ prawdopodobnie została wymuszona umowa na Twitterze

Jim Reed z Deutsche Bank zauważył, że jego kapitalizacja rynkowa wynosi 7,5 biliona dolarów. „Podczas gdy te pięć akcji spadło z około -13% (Apple) od początku roku do około -50% (Meta), podczas gdy pozostałe trzy spadły o około -20 do -25%, liczba ta była bliższa 10 bilionom dolarów na początku roku. generał”.

W Azji najszerszy regionalny indeks MSCI poza Japonią (MIAPJ0000PUS.) odbił 0,5%.

Chińskie akcje wzrosły po doniesieniach, że kraj utworzy fundusz o wartości do 44 miliardów dolarów, aby pomóc deweloperom. Czytaj więcej

Indeks Hang Seng w Hongkongu (.HSI) Zamknięte o 1,7% wyższe w wiadomościach Alibaba (.CSI300) Chociaż japoński indeks Nikkei (.N225) Zmniejszyło się o 0,16%.

Jeśli chodzi o waluty, dolar zmierza w kierunku ostatnich wzrostów, ponieważ niepewność nadal krąży wokół stóp procentowych i perspektyw gospodarczych. / FRX

Euro spadło z powrotem do 1,0139 USD z 1,0250 USD w otoczeniu całej niepewności co do bezpieczeństwa energetycznego Europy. Czytaj więcej

Jen ustabilizował się na poziomie 136,44 za dolara. Indeks dolara amerykańskiego, który w tym miesiącu osiągnął najwyższy poziom od 20 lat, wzrósł w ciągu dnia o 0,6% i wyniósł 107,132.

Ceny ropy dalej rosły w związku z oczekiwaniami, że rosyjskie cięcia dostaw gazu ziemnego do Europy mogą zachęcić do przejścia na ropę, przy czym kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły o 1,5% do 106,68 USD za baryłkę, a na ropę z USA o 1,6% do 98,21 USD za baryłkę. Czytaj więcej

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła do 2,73% z 2,87% na koniec minionego tygodnia. Rentowności niemieckich 10-letnich obligacji benchmarkowych spadły poniżej psychologicznego progu 1%, a obawy o recesję nasiliły się w Europie.

We wtorek mija również 10. rocznica odkąd prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi zobowiązał się zrobić „wszystko, co trzeba”, aby zapobiec rozpadowi projektu waluty euro.

Dodatkowa relacja Kena Woo z Hongkongu. Montaż przez Edmunda Clamana i Angusa McSwana

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.